Nocne zwiedzanie Fortu VI już w sobotę

Pasjonaci Podziemi organizują nocne zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu. Najlepiej zachowany poznański fort w wyjątkowej scenerii będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę.

Fort VI oferuje wiele atrakcji dla osób, które interesują się historią i eksploracją podziemi. Zbudowany w XIX wieku obiekt artyleryjski zachował się po dziś dzień w dobrym stanie, a liczne wystawy i eksponaty to tylko dodatkowa zachęta dla pasjonatów. W najbliższy weekend będzie można przejść się korytarzami fortu w wyjątkowej, nocnej scenerii.

Spacer powinien potrwać około 1,5 godziny, a wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00. Organizatorzy zachęcają, by pojawić się na miejscu już 15 minut wcześniej, ponieważ konieczny będzie zakup biletu. Wejściówka kosztuje 10 złotych, a sprzedaż odbędzie się tuż przed wydarzeniem, na miejscu spotkania. Zapraszane są również dzieci powyżej piątego roku życia, wraz z rodzicami.

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć pomieszczenia załogi, a w niej wystawę fotografii archiwalnych i współczesnych. Ponadto atrakcjami będą wielki magazyn prochu, pancerne stanowisko obserwacyjne oraz fosa.