Sobotnie zwiedzanie fortu Va w Poznaniu

W najbliższą sobotę, 26 stycznia odbędzie się zwiedzanie Fortu Va z przewodnikiem. Poznanie tajemnic historycznych zabudowań to jednak nie wszystko, co czeka na zainteresowanych. Przewidziano także akcję społeczną.

Zwiedzanie Fortu Va z przewodnikiem odbędzie się o godz. 12:00 oraz o 15:00. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Ulgowy bilet wstępu będzie można nabyć za 7 złotych, koszt normalnego to 10 złotych. Organizatorzy podkreślają, że nie będzie możliwości zapłaty kartą.
 
Dzień z przewodnikami Fortu Va będzie jednak można rozpocząć już o godzinie 10:00. To wtedy odwiedzający zostaną zaproszeni do wspólnych prac w obiekcie. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w pracach porządkowych i tym samem jeszcze lepszym poznaniem obiektu proszone są o zabranie ze sobą odpowiedniego stroju. Organizatorzy proszą również o kontakt telefoniczny pod numerem +48 506 737 222 po przybyciu na miejsce.
 
Dla wolontariuszy o godzinie 14:00 przygotowane zostanie także ognisko z kiełbaskami. Osoby zaangażowane w pomoc będą mogły również bezpłatnie wziąć udział w zwiedzaniu zaplanowanym na godzinę 15:00.