Ponad 1,65 miliona wypożyczeń poznańskiego roweru miejskiego w tym roku. W piątek koniec sezonu

W piątek zakończy się tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Które stacje i trasy cieszyły się największym zainteresowaniem? Jak często wypożyczano miejskie rowery?

Choć tegoroczny sezon jest rekordowy pod kilkoma względami, to nie zdecydowano się na wydłużenie jego trwania do połowy grudnia, jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

Użytkownicy mogą korzystać z systemu jeszcze do piątku, 30 listopada, ale już teraz pojawiły się pierwsze podsumowania.

Okazuje się, że przez 9 miesięcy wypożyczano rowery ponad 1,65 miliona razy, co oznacza średnio 4 wypożyczenia na minutę przez cały sezon.

W tym roku do systemu dołączyło prawie 50 tysięcy nowych użytkowników, co dało łączną liczbę prawie 150 tysięcy.

„Wyjeżdżono” na miejskich rowerach ponad 445 tysięcy godzin, czyli w przeliczeniu… ponad 50 lat. Średni czas jednego wypożyczenia w tym roku wyniósł 16 minut i 14 sekund.

W tym roku udostępnionych było 109 stacji PRM oraz cztery stacje sponsorskie.

Które cieszyły się największym zainteresowaniem? Na pierwszym miejscu znalazła się stacja „Półwiejska”, za nią uplasowała się „Kórnicka”, a podium zamknęło „Rondo Rataje”. W pierwszej piątce znalazły się również „Plac Wiosny Ludów” oraz „Małe Garbary”.

Użytkownicy najczęściej jeździli na trasach:

1. os. Sobieskiego – Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
2. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM – os. Sobieskiego
3. Półwiejska – Plac Wiosny Ludów
4. Rondo Rataje – os. Oświecenia
5. Zielona – Kórnicka

Od nowego sezonu, do 1200 rowerów III generacji dołączą dodatkowe 435 rowery jednoślady IV generacji, które będzie można oddać w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, bez konieczności wpinania go do stacji PRM.