Poznański Rower Miejski kończy sezon. I to z sukcesami!

Zbliża się koniec roku i czas podsumowań, także dla mieskich spółek. Zarząd Transportu Miejskiego zdaje relację z funkcjonowania Poznańskiego Roweru Miejskiego w kończącym się i jak się okazuje, bardzo udanym 2015 roku. Liczby mówią same za siebie: ponad 123 tys. wypożyczeń i 13 tys. nowych użytkowników.

Czwarty sezon funkcjonowania systemu PRM dobiegnie końca w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 30 listopada na 1 grudnia. Jest to zarazem pierwszy sezon w rozbudowanej formule, z 37 stacjami i ponad 440 rowerami oddanymi do dyspozycji poznaniaków. Ci w tym roku z miejskich jednośladów korzystali wyjątkowo chętnie i często. Mieszkańcy Poznania z systemu PRM skorzystali bowiem ponad 123 tys. razy. To aż o 117 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

– Cieszymy się, że znaczna rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego spotkała się  tak dużym pozytywnym oddźwiękiem wśród użytkowników – mówi Bogusław Bajoński, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. I dodaje: – W ten sposób aktywnie promujemy ekologiczne przemieszczanie się po stolicy Wielkopolski. Mamy plany dalszego, systematycznego rozwoju systemu.

Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, w tym sezonie powiększyło się ono o 14 tys. osób. W tym sezonie padł równiez dzienny rekord wypożyczeń rowerów miejskich. Wyniósł on 1332 wypożyczenia. Najpopularniejsze stacje to z kolei stacje na ulichach Półwiejskiej i 27 Grudnia.

– W tym sezonie dzięki decyzjom Władz Miasta Poznania i harmonijnej współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego otworzyliśmy zupełnie nowy rozdział w historii Poznańskiego Roweru Miejskiego – przekonuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska, będącej operatorem systemu PRM. – Sieć wypożyczalni nie tylko więcej niż dwukrotnie zwiększyła swój zasięg, ale również, za sprawą przeprowadzonej przez nas modernizacji, stała się najnowocześniejsza technologicznie w Polsce.

Od momentu pojawienia się publicznych wypożyczalni rowerowych w Poznaniu użytkownicy dokonali już 281.271 wypożyczeń, a operator systemu odnotował 32.940 rejestracji użytkowników. System działa od kwietnia 2012 r.