Aukcja sztuki na rzecz Domu Autysty

Fundacja Dom Autysty i Centrum Kultury Zamek zorganizują w najbliższą sobotę, 8 grudnia aukcję charytatywną na rzecz pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem.

W ramach ubiegłorocznej aukcji zgromadzono blisko 100 tys. zł. Tym razem jej celem jest wsparcie zakupu wyposażenia ośrodka oraz urządzenia terenu wokół budynku. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, wsparcie będzie jednak potrzebne cały czas. Prowadzenie terapii osób z autyzmem oraz organizacja zajęć jest bardzo kosztowna.

W przedsięwzięcie zaangażowało się wielu artystów, kolekcjonerów sztuki i galerii. Wśród autorów odnajdziemy takich mistrzów jak Wilhelm Sasnal, Ewa Kuryluk czy Honza Zamojski. Wszyscy przekazali wyjątkowe prace, które od 30 listopada do dzisiaj do godziny 20:00 można oglądać w Sali Wystaw Centrum Kultury ZAMEK. Dzieła te zostaną wystawione na sobotnią aukcję, a cena wywoławcza każdej ze 113 prac wyniesie 100 złotych. Kolekcja składa się m.in. z obrazów, fotografii, rzeźb.

Aukcja odbędzie o godzinie 16:00 w Sali Wystaw CK ZAMEK. Możliwy jest także udział w aukcji online. Osoby zainteresowane tą formą uczestnictwa w wydarzeniu powinny odwiedzić stronę internetową Artinfo.pl, za pośrednictwem której będzie można nabyć wybraną pracę. Na wspomnianej stronie dostępny jest również katalog dzieł.