Od jutra zmiana organizacji ruchu na ul. Chartowo

Rozpoczyna się przebudowa torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku „os. Czecha”, gdzie ma powstać zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy. Konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Chartowo. Ruch po południowej jezdni w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej będzie się odbywał tylko jednym pasem. Dla kierowców chcących wjechać w […]

Rozpoczyna się przebudowa torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku „os. Czecha”, gdzie ma powstać zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy. Konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Chartowo.

Ruch po południowej jezdni w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej będzie się odbywał tylko jednym pasem. Dla kierowców chcących wjechać w osiedle na odcinku od ul. Wiatracznej dostępny będzie lewy pas ruchu. Zmiany powodują konieczność przeniesienia istniejącego przystanku autobusowego „os. Czecha” o około 100 metrów w stronę ul. Piaśnickiej.

Jednocześnie rozpoczną się prace związane z remontem muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. Na czas prowadzenia robót, na wysokości muru do dyspozycji kierowców będą jedynie prawe pasy ul. Chartowo.

W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac każdego dnia będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Wstępnie zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać od 8 stycznia do końca marca.