Przebudowa na Górnym Tarasie Rataj – zmiana organizacji ruchu i w transporcie publicznym

Zamknięte zostaną tzw. łącznice. Pierwsza służyła do skrętu w prawo z ul Bobrzańskiej w ul. Żegrze. Po zmianach kierowcy będą mogli skręcić w prawo za wyspą dzielącą. Analogiczna sytuacja dotyczy drugiej z łącznic, służącej do skrętu z ul. Żegrze w ul. Bobrzańską. Tutaj również ruch zostanie przeniesiony za wyspę dzielącą. W rejonie skrzyżowania obu ulic […]

Zamknięte zostaną tzw. łącznice.

Pierwsza służyła do skrętu w prawo z ul Bobrzańskiej w ul. Żegrze. Po zmianach kierowcy będą mogli skręcić w prawo za wyspą dzielącą.

Analogiczna sytuacja dotyczy drugiej z łącznic, służącej do skrętu z ul. Żegrze w ul. Bobrzańską. Tutaj również ruch zostanie przeniesiony za wyspę dzielącą.

W rejonie skrzyżowania obu ulic ruch prowadzony będzie po jednym pasie. Kierowcy będą mieli możliwość korzystania z przewiązki łączącej obie jezdnie ul. Żegrze. Dodatkowo, na odcinku ul. Chartowo od Wiatracznej w kierunku Piaśnickiej, ruch zostanie przełożony na nową nawierzchnię zewnętrznego pasa ruchu.

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu oznaczają także zmiany w transporcie publicznym na liniach autobusowych numer 155, 162, 166 oraz 196.

Linia nr 155 (kierunek Zalasewo/Planetarna Gimnazjum)

RONDO RATAJE – Krzywoustego – Brneńska Milczańska Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – dalej po swojej stałej trasie do Zalasewa.

Powrót stałą trasą.

Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki: Milczańska, Krzywoustego i Os. Czecha.

Linia nr 166

RONDO RATAJE – Piłsudskiego – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – dalej po swojej trasie do pętli Zieliniec.

Powrót stałą trasą.

Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki: Milczańska, Krzywoustego i Os. Czecha.

Linie nr 162 i 196

RONDO RATAJE – Piłsudskiego – Inflancka – Kurlandzka – Bobrzańska – Krzywoustego – … KRZESINY – … – Wiatraczna – Chartowo – (nawrót na skrzyżowaniu Chartowo/Piaśnicka) – Chartowo – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek Milczańska.

Na trasach objazdu dla wyżej wymienionych linii autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach.