Warta Poznań walczy o awans do Ekstraklasy. Bilety wyprzedały się w niecałą godzinę

Już dziś Warta Poznań zmierzy się z Radomiakiem Radom w finale baraży o awans do Ekstraklasy. Początek meczu w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 17:40.

To wyjątkowo długi sezon dla piłkarzy Warty Poznań, którzy rozpoczęli go ponad rok temu. Najważniejsze jednak, że końcówka jest wyjątkowo ważna i być może także historyczna – od niej zależeć będzie, czy po raz drugi w ponad 100-letniej historii klubu, Zieloni będą grać w najwyższej lidze polskiej piłki nożnej. Ostatni raz drużyna z poznańskiej Wildy grała w Ekstraklasie 25 lat temu.

Finał nie będzie łatwy. Radomiak Radom podobnie jak Warta Poznań dobrze prezentował się przez cały sezon i na koniec sezonu ligowego uplasował się tuż za ekipą ze stolicy Wielkopolski.

W ostatnich meczach obu zespołów zdecydowanie lepiej radzili sobie Zieloni, jednak trener Piotr Tworek przestrzega przed złudnym optymizmem. Zarówno sztab jak i zawodnicy doskonale wiedzą, że liczy się jedynie to, co rozegra się dzisiaj i to od tego meczu zależy ewentualny awans.

Szkoleniowiec ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników, którzy są przygotowani nie tylko pod względem fizycznym, ale i mentalnie.

Bilety na dzisiejszy finał wyprzedały się w niecałą godzinę. Na trybunach pojawi się 837 widzów.  Początek spotkania o godzinie 17:40.