Miasto zaprasza seniorów do kina i teatru

Miasto Poznań chce zaktywizować seniorów w mieście w obszarze kultury. Dlatego też oferuje program „Senior w Muzie”, a wkrótce ruszy także rezerwacja wejściówek na musical „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym.

Już od 3 kwietnia poznańscy seniorzy będą mogli taniej oglądać filmy z kinie Muza. Wszystko to w ramach cyklu „Senior w Muzie”, który będzie się odbywał co środę o godz. 15 i 17:30. W ramach cyklu będą wyświetlane filmy dedykowane dla seniorów, a każdy film poprzedzi krótka prelekcja. Po filmie będzie można także podyskutować przy kawie i herbacie. W najbliższą środę będzie można zobaczyć „Przedszkolankę” i „Ciemno, prawie noc”. Bilety seniorskie w cenie 10 zł, można zakupić za okazaniem Poznańskiej Złotej Karty lub legitymacji emeryta-rencisty.

Natomiast od wtorku 2 kwietnia od godziny 16:00 będzie można zarezerwować wejściówkę na „Zakonnicę w przebraniu”. Spektakl będzie grany w Teatrze Muzycznym 10, 11, 12 kwietnia o godz. 19 oraz 13 kwietnia o 15. Każdy kto chce zarezerwować wejściówkę musi zadzwonić pod nr tel 61 646 33 44, a po połączeniu wybrać 0 lub 1 i następnie ponownie 0. Następnie po połączeniu trzeba podać swoje imię, nazwisko a także numer Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Każda osoba może zarezerwować maksymalnie dwie wejściówki, przy czym jeden bilet jest ważny dla jednej osoby.

Następnie bilety będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24, w dniach 4 i 5 kwietnia, w godz. 8-16. Poznańska Złota Karta będzie niezbędna do odebrania biletów jak i przy wejściu na spektakl.   

Jeżeli dany senior po odbiorze wejściówek nie będzie mógł wziąć udziału w wydarzeniu, to mogą przekazać bilety wyłącznie innym posiadaczom Poznańskiej Złotej Karty. Również w danym półroczu senior będzie mógł zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki na jeden z oferowanych spektakli. kolejne wejściówki na ten sam numer karty będzie możliwe dopiero w kolejnym półroczu.

Natomiast kolejne spektakle dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty odbędą się: 27 kwietnia o godz. 14 i 17 w Teatrze Polskim spektakl pt. „27 grudnia” oraz 31 maja i 2 czerwca o godz. 19, spektakl „Kwartet” w Teatrze Muzycznym.