Wiec Piastowski, czyli jedna z największych imprez historycznych w Polsce już w ten weekend!

W najbliższy weekend odbędzie się trzecia edycja Wiecu Piastowskiego. Jest to jedna z największych imprez historycznych w Wielkopolsce.

Rekonstruktorzy z całej Polski zjadą się w piątek do Pobiedzisk, by wziąć udział w Wiecu Piastowskim. Jest to doskonała okazja dla miłośników historii, by zobaczyć inscenizację średniowiecznych bitw. Tradycyjnie całość rozpocznie się od oficjalnego wyboru sędziów spośród najbardziej doświadczonych i poważanych wojów. Będą oni rozstrzygać turnieje oraz bitwy zaplanowane na cały weekend. Będzie to połączone z wieczorną ucztą.

Na sobotę przewidziano rozpoczęcie części oficjalnej, przeznaczonej dla publiczności. Jako pierwsi zaprezentują się łucznicy, którzy spróbują swoich sił w strzelaniu z wieży oblężniczej na odległość 100 metrów. W międzyczasie będzie można z bliska przyjrzeć się ręcznym wyrobom rzemieślników oraz spróbować tradycyjnego słowiańskiego jedzenia. Po południu zaś, na placu bitwy pojawią się wojownicy. Następnie odbędzie się turniej bojowy na moście Grodu Pobiedziska.

Niedziela również stanie pod znakiem zmagań – odbędzie się pokaz bitwy kobiet, które do swojej dyspozycji będą miał sprzęt kuchenny. Publiczność zobaczy także Dwubój Piastowski, czy rzucanie toporami i oszczepami do celu. Także w dalszej części dnia nie zabraknie kolejnych bitew. Ponadto zaprezentuje się Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego oraz warsztaty kuglarstwa.

Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Dębowa Tarcza, a wsparcia udziela mu Gmina Pobiedziska, Powiat Poznański oraz Historyczny Park Rozrywki Gród Pobiedziska.

Ceny biletów:

III Wiec Piastowski – tereny gminne pomiędzy Grodem Pobiedziska oraz Skansenem Miniatur Szlaku Piastowskiego – wstęp wolny

Gród Pobiedziska – bilet ulgowy – 8 PLN, Dzieci do lat 5 – wstęp wolny

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego – 6 PLN