Poznaniacy wysłuchali wykładu prof. Normana Daviesa

Piątkowy wykład otwarty prof. Normana Daviesa cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko studentów z Poznania. Historyka wysłuchał tłum poznaniaków, którzy przyszli do sali wykładowej Auditorium Maximum na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Podczas wykładu znany na całym świecie historyk opowiadał m.in. o dziejach Polski i jej sąsiadów, a także o prywatnych doświadczeniach profesora. Norman Davies znany jest ze specjalizacji w historii Europy Wschodniej i Środkowowschodniej. Jego książki zostały przełożone na ponad 20 języków, a on sam został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Orła Białego, Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP.

Piątkowy wykład otwarty odbył się w ramach cyklu “Akademicki Poznań”, który organizowany jest przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Wydarzenie wpisało się w obchody setnej rocznicy powstania Uniwersytetu Poznańskiego, a tym samym stulecia Wydziału Prawa i Administracji UAM. Profesor wygłosił wykład “Podróż historyka przez historię”. Historyka powitał rektor Wydziału Prawa i Administracji oraz prezydent Poznania.

Spotkanie miało charakter rozmowy, której moderatorem był Krystian Nehrebecki. Historyk opowiadał nie tylko o historii Polski czy jej sąsiadów. Zwracał uwagę również na swoje przemyślenia i obserwacje i dzielił się swoim doświadczeniem. Nie zabrakło także ciekawych, nietypowych wątków, np. o tym, czy i dlaczego Polskę można pokochać za zupę pomidorową i w czym Piłsudski przypominał Stalina.

Uczestnicy dowiedzieli się również, że prof. Norman Davies został nominowany do Literackiej Nagrody Nobla.

Sala wykładowa, w której odbyło się spotkanie została wypełniona po brzegi. Na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, studenci, osoby ze środowiska historycznego i naukowego, a także miłośnicy historii i mieszkańcy Poznania.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.