“Gotuj się na Nowości” w Galerii Posnania z dużym sukcesem

Nie tylko temperatura powietrza i słońce, jakie pojawiły się w sobotę w Poznaniu pozwoliły poznaniakom poczuć się jak w słonecznej Italii. Za sprawą kolejnej odsłony cyklu „Gotuj się na nowości” oraz przygotowanej przez Top Chefa Jakuba Reszkę kuchni włoskiej, osoby odwiedzające Galerię Posnania mogły na chwilę przenieść się w kulinarną podróż do Włoch. Wszystko to w atmosferze pomagania fundacji Pomocna Mama wspierającej rodziny w potrzebie.

Po ubiegłorocznym sukcesie cykl „Gotuj się na nowości” organizowany przez portal codziennypoznan.pl powrócił do Poznania, by znów zabrać poznaniaków w kulinarną podróż po świecie. Po raz kolejny, zgodnie z zasadą „przez żołądek do serca”,  zachęcamy poznaniaków do skorzystania z oferty lotniska Poznań-Ławica i bezpośrednich połączeń do różnych państw, prezentując im to, czego będą mogli spróbować na miejscu.

Na pierwsze w tym roku spotkanie zaprosiliśmy poznaniaków do Galerii Posnania, gdzie wspólnie odkrywaliśmy smaki kuchni włoskiej. Top Chef Jakub Reszka zaserwował gościom gnocchi z ’ndują oraz gorgonzolą, a także tradycyjne włoskie arancini. Co ważne, dania były przygotowywane na żywo, na oczach poznaniaków zgromadzonych w Posnanii w specjalnie przygotowanej na tę okazję kuchni plenerowej firmy Meblobuk.

Kuba po raz kolejny udowodnił, że można przygotować prawdziwie regionalne dania innych państw z lokalnych, polskich, a konkretniej wielkopolskich produktów. Warzywa, owoce i zioła, których używał dostarczyła bowiem Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza.

Ideą cyklu Gotuj się na nowości jest przede wszystkim pomaganie. W tym roku wspieramy Fundację Pomocna Mama, która pomaga potrzebującym rodzinom, a także chorym dzieciom i kobietom. W czasie wydarzenia można było zakupić koszulki-cegiełki przygotowane specjalnie na tę okazję, a pieniądze ze sprzedaży przekazywane były na rzecz działalności Fundacji. Przez cały czas na terenie imprezy można było wrzucać także datki do puszek trzymanych przez wolontariuszy.

Jedzenie to nie wszystkie atrakcje. Przy scenie pojawiły się również stoiska partnerów wydarzenia. Poza Pomocną Mamą, która poza zbiórką pieniędzy informowała także zainteresowanych o swojej działalności i formach pomocy, pojawiły się również przedstawiciele innych firm i instytucji, które przygotowały dodatkowe atrakcje dla odwiedzających.

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza rozdawała zebrane jeszcze tego samego dnia jabłka z lokalnego sadu i informowała m.in.  po czym poznać, że kupowany w sklepie produkt pochodzi z giełdy, od regionalnego producenta.

Fundacja Santander przygotowała gratkę szczególnie dla najmłodszych, którzy po pokolorowaniu kolorowanki mogli… wprawić ją w ruch przy użyciu specjalnej aplikacji. Wiatrak, który jeszcze przed chwilą był statyczny na kartce papieru, po chwili kręcił się na ekranie telefonu, a robot, który w czasie kolorowania był nieruchomy na ekranie zaczynał się ruszać.

Firma Meblobuk prezentowała produkowane przez siebie kuchnie, wyjaśniając na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu i planowaniu w domu. Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalną promocję – na hasło „gotuj się na nowości” można było uzyskać aż 10% zniżki na zakup nowej kuchni w Meblobuku.

Z kolei poznańskie lotnisko Ławica na swoim stoisku zachęcało do skorzystania ze swojej oferty prezentując połączenia nie tylko do Włoch, ale także innych państw. Nie brakowało również lotniskowych gadżetów.

Te ostatnie były dostępne podczas konkursów, które urozmaicały spotkanie – można było wygrać pamiątki nie tylko poznańskiego portu, ale także WGRO, firmy Meblobuk oraz Fundacji Santander. Wystarczyło podać poprawną odpowiedź na pytania z zakresu wiedzy ogólnej o temacie dnia, czyli kuchni włoskiej i Włoszech. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczestnicy kręcili śmigłem, czyli specjalnie przygotowanym na tę okazję kołem w celu wylosowania nagrody.

Gotuj się na nowości to także spotkania ze znanymi poznaniakami. W Galerii Posnania pojawił się sportowiec, a zarazem ambasador Fundacji Pomocna Mama, Szymon Ziółkowski. Goście chętnie robili sobie z nim zdjęcia i uzupełniali kolekcję autografów.

Poznaniacy, którzy licznie wzięli udział w wydarzeniu przyznawali, że przygotowane przez Top Chefa dania pomogły im w przeniesieniu się choć na chwilę do Włoch. Dla niektórych był to powrót do wakacji, które spędzili w słonecznej Italii, a dla innych kolejny powód do tego, by tam pojechać po raz pierwszy.

Przez cały czas trwania wydarzenia Jakub Reszka nie tylko podpowiadał jak pomóc sobie w przygotowaniu dań, zdradzał przydatne „kuchenne triki”, a także opowiadał swoje kuchenne przygody, anegdoty i ciekawostki zarówno kulinarne, jak i na temat samych Włoch.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszego wydarzenia i wsparli Fundację Pomocna Mama. Kolejne spotkanie w ramach cyklu już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, o godzinie 15:00 na Starym Rynku. Pozostając w klimacie południa Europy, zaprosimy do kulinarnej podróży do Grecji.

Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, Galeria Posnania, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodniczej.