Hiszpania na poznańskim Starym Rynku!

Hiszpania – gorący klimat, słońce, piłka nożna, flamenco, muzyka, byki i… pyszna hiszpańska kuchnia! Poznaniacy kochają to państwo i jego symbole. Już w sobotę będą mogli przenieść się na południe Europy bez opuszczania Poznania – wystarczy, że przyjdą na Stary Rynek, gdzie odbywać się będzie kolejne wydarzenie z cyklu „Gotuj się na nowości” portalu codziennypoznan.pl.

To już trzecie w tym roku spotkanie w ramach naszego charytatywnego cyklu plenerowych imprez kulinarnych. Po kuchni włoskiej i greckiej przyszedł czas na inne, bardzo wakacyjne państwo z południa Europy – Hiszpanię. Dania z tego właśnie kraju przygotuje dla zebranych na Starym Rynku Top Chef Jakub Reszka.
 
Nasza plenerowa kuchnia przygotowana specjalnie na tę okazję znów stanie na starorynkowej płycie w pobliżu Galerii Arsenał, by zabrać poznaniaków i turystów w kulinarną podróż, w której przewodnikiem będzie Jakub Reszka. Co przygotuje szef naszej kuchni? Będzie tradycyjnie i po hiszpańsku.
 
Jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej to nie może zabraknąć gazpacho, czyli tradycyjnego chłodnika z pomidorów i papryki, który pozwala Hiszpanom przetrwać upały, jednocześnie dostarczając niezbędnych wartości odżywczych.
 
Będzie także coś dla lubiących mięso – chuleta de cerdo, czyli hiszpańskie kotlety wieprzowe oraz fabada. Co to takiego? To regionalna potrawa z regionu Asturii, której głównymi składnikami są fasola oraz duża ilość wędlin.
 
Wszystkie dania będą przygotowywane na żywo, na oczach publiczności, dlatego można dosłownie patrzeć na ręce kucharzowi.
 
Przez trzy godziny wydarzenia, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00, będzie można wziąć udział także w licznych atrakcjach, w tym m.in. w konkursach z nagrodami od naszych partnerów wydarzenia. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na proste pytania na temat Hiszpanii i kuchni hiszpańskiej, a następnie zakręcić konkursowym śmigłem i odebrać nagrodę.
 
Cykl „Gotuj się na nowości” ma przede wszystkim wymiar charytatywny. W tym roku wspieramy Fundację Pomocna Mama, pomagającą rodzinom w potrzebie, a także chorym dzieciom i kobietom. W czasie wydarzenia będzie zakupić koszulki-cegiełki przygotowane specjalnie na tę okazję, a pieniądze ze sprzedaży przekazywane będą na rzecz działalności Fundacji. Przez cały czas na terenie imprezy można było wrzucać także datki do puszek trzymanych przez wolontariuszy.
 
W czasie wydarzenia z pewnością nie zabraknie ciekawych anegdotek i opowieści Kuby Reszki, który zdradzi także przydatne wskazówki dla każdego, kto chciałby podnieść swoje umiejętności kulinarne.
 
To jednak nie koniec atrakcji. Przy scenie, na której znajduje się nasza plenerowa kuchnia ustawione będą także stoiska partnerów wydarzenia.
Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza przygotuje świeże owoce, które będzie rozdawać uczestnikom, a także będzie informować m.in.  po czym poznać, że kupowany w sklepie produkt pochodzi z giełdy, od regionalnego producenta.
Fundacja Santander przygotuje interaktywne kolorowanki, gratkę szczególnie dla najmłodszych, którzy po pokolorowaniu kolorowanki mogli… wprawić ją w ruch przy użyciu specjalnej aplikacji. Wiatrak, który jeszcze przed chwilą był statyczny na kartce papieru, po chwili kręcił się na ekranie telefonu, a robot, który w czasie kolorowania był nieruchomy na ekranie zaczynał się ruszać.
Firma Meblobuk zaprezentuje produkowane przez siebie kuchnie, wyjaśniając na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu i planowaniu w domu. Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalną promocję – na hasło „gotuj się na nowości” będzie uzyskać aż 10% zniżki na zakup nowej kuchni w Meblobuku.
Z kolei poznańskie lotnisko Ławica na swoim stoisku zachęcać będzie do skorzystania ze swojej oferty prezentując połączenia nie tylko do Hiszpanii, ale także innych państw. Dostępne będą również lotniskowe gadżety.
Na stoisku Fundacji Pomocna Mama, poza koszulkami-cegiełkami, które będzie można kupić wspierając fundację, będzie można także zapoznać się bliżej z działalnością organizacji oraz możliwymi formami pomocy jej podopiecznym.
Początek wydarzenia w sobotę, 13 lipca, o godzinie 15:00 na Starym Rynku w Poznaniu.
 
Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza.