Piątek w Zoo Poznań, czyli bliskie spotkania, opowieści i karmienie mieszkańców ogrodu

Piątek będzie drugim dniem długiego sierpniowego weekendu, a to oznacza kolejne atrakcje przygotowane specjalnie z tej okazji przez Nowe Zoo w Poznaniu. W programie m.in. bliskie spotkania ze zwierzętami, pokazowe karmienia i opowieści o mieszkańcach ogrodu.

Już o godzinie 11:00 w Ogródku Dziecięcym odbędzie się bliskie spotkanie z kozami. Spotkanie organizowane jest przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale i nieco starsi będą mieli okazję do pogłaskania zwierząt.

Na godzinę 11:45 zaplanowano pokazowe karminie pandek rudych, a już pół godizny później swój posiłek otrzymają foki pospolite.

O 12:30 w Pawilonie Zwierząt Nocnych będzie można posłuchać opowieści o jeżatkach, natomiast o 13:00 na Wyspie obok Chaty Niedźwiedzia okazja do podejrzenia przy posiłku lemurów katta.

Fani misiów powinni udać się w rejon ich chatki około godziny 13:15, ponieważ wtedy rozpoczną się opowieści o niedźwiedziach brunatnych.

Na 14:00 zaplanowano pokazowe karminie ursonów na wybiegu obok kangurów, a o 14:30 opowieści o mieszkańcach sawanny – żyrafach i zebrach, natomiast o 16:30 będzie można posłuchać i dowiedzieć się czegoś o słoniach afrykańskich.