Bezpłatne szczepienia dla poznańskich seniorów

Ponad 5 tysięcy poznańskich seniorów będzie mogło skorzystać z tegorocznej akcji bezpłatnych szczepienień przeciw grypie. Od poniedziałku osoby, które ukończyły 60. rok życia będą mogły zgłaszać się w tym celu do jednej z trzynastu placówek zlokalizowanych na terenie miasta, biorących udział w programie.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły lub w tym roku skończą 60. rok życia. Konieczne jest również czasowe lub stałe zameldowanie w Poznaniu i rozliczanie w stolicy Wielkoposki swojego podatku.

Szczepionka zostanie podana osobom, które pozytywnie przejdą kwalifikację lekarską oraz podpiszą zgodę na udział w programie.

W poprzednich latach, od 2015 do 2018 roku, w ramach miejskich programów zaszcepiono już pnad 40 tysięcy osób przeciw grypie, z których zdecydowaną większość stanowili najstarsi mieszkańcy Poznania. W tym roku z akcji bezpłatnych szczepień będzie mogło skorzystać około 5,1 tysiąca poznańskich seniorów.

Program realizowany będzie przez kolejne 5 lat, aż do 2023 roku. Miasto poniesie w związku z tym koszt około 1,5 mln złotych, czyli co roku około 300 tysięcy złotych.

Szczepionki będą podawane w 13 placówkach na terenie miasta, do których będzie można zgłaszać się od 7 października.

Wilda, Świerczewo

NZOZ INTERMED Poradnia Medycyny Rodzinnej (ul. 28 Czerwca 1956r.), NZOZ Przychodnia Lekarza Rodzinnego ZDROWIE (ul. Osinowa 14/16).

Jeżyce, Strzeszyn

“EDICTUM” (ul. Mickiewicza 31), Przychodnia Lekarza Rodzinnego “Vitamed” (ul. Galla 2D), “NASZE ZDROWIE” (ul. Strzeszyńska 63), NZOZ “Hipokrates” (ul. Literacka 47A).

Stare Miasto

Przychodnia Specjalistyczno-Rehabilitacyjna z POZ USI-MED (ul. Szewska ⅚), Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ (ul. Solna 21).

Nowe Miasto

NZOZ SALVITA (Os. Lecha 120), NZOZ SALVITA (ul. Katowicka 11/U16), Poradnia Lekarska Biegańska, Mańczak-Dalz i Nowak (ul. Starołęcka 18), Placówka Lekarzy POZ (ul. Głuszyna 222).

Grunwald

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska (ul. Szylinga 1). 

Godziny przyjęć oraz telefony kontaktowe do placówek, w których można wykonać bezpłatne szczepienia dostępne są online.