Prace przy największym w Polsce kompleksowym centrum senioralnym w Poznaniu ruszą za kilka miesięcy

Jeszcze w lipcu tego roku mają rozpocząć się prace inwestycyjne związane z powstaniem kompleksu pełniącego funkcje m.in. szpitalne, domu seniora i kliniki rehabilitacyjnej. Obiekt ma powstać w rejonie ul. Podgórnej, Szkolnej i Koziej.

Jak poinformował zastępca prezydenta Poznania, Bartosz Guss, ORPEA, czyli największa w Europie sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych otrzymała pozwolenie na budowę i rozpoczęcie I etapu przebudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynków położonych w rejonie ulic: Podgróna, Szkolna i Kozia.

W ramach prac częściowo odrestaurowane ma zostać dawne skrzydło klasztoru karmelitanek z połowy XVIII wieku, willa Cegielskiego oraz pozostałości baszty armatniej.

Kompleks ma stanowić miejsce opieki dla najstarszych mieszkańców miasta z jednoczesnym pełnieniem funkcji rehabilitacyjno-rekreacyjnej. W obiekcie realizowane będą funkcje: szpitalna, domu seniora, hotelowa, kliniki rehabilitacyjnej oraz restauracyjna.

Będzie to największe w Polsce kompleksowe centrum senioralne. Na terenie po dawnym szpitalu miejskim przy ul. Szkolnej wykorzystanych zostanie 11 budynków, z których powstanie: Rezydencja na Szkolnej, dwa budynki z apartamentami dla seniorów, Klinika przy Starym Rynku, a także część przeznaczona na pobyt dzienny. Całość wypełniona będzie terenami zielonymi, a część terenu będzie otwarta dla wszystkich poznaniaków.

Lokalizacja w centrum miasta ma zapewnić dogodny dojazd także komunikacją miejską, a jednocześnie zachęcić seniorów do korzystania z oferty kulturalnej Poznania.

Z Rezydencji na Szkolnej będzie mogło skorzystać 166 seniorów, którzy wymagają całodobowej opieki i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Z kolei Apartamenty dla Seniorów mają pełnić funkcję mieszkań dostosowanych do potrzeb osób starszych, którzy mogą mieszkać samodzielnie, ale wymagają odpowiednich udogodnień i fachowej opieki medycznej lub technicznej.

Prace inwestycyjne mają ruszyć jeszcze w lipcu tego roku. Projekt wykonała poznańska pracownia architektoniczna.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.