Program najmu z dojściem do własności – pierwsi lokatorzy nowych bloków na Strzeszynie odebrali klucze do mieszkań

Pomiędzy ul. Żołnierzy Wyklętych i Zawackiej powstało siedem nowych bloków z prawie 300 mieszkaniami, które są częścią programu „Najem z dojściem do własności” Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Pierwsi lokatorzy nowego osiedla na Strzeszynie odebrali już klucze do swoich mieszkań.

W siedmiu blokach powstało 291 mieszkań jedno, dwu- i trzypokojowych, których powierzchnia waha się od ok. 30m2 do ok. 70m2. Program Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pozwala na stopniowe dochodzenie do własności przez najemców. To atrakcyjna opcja dla tych, których nie stać lub nie mogą pozwolić sobie na wzięcie kredytu hipotecznego, który umożliwiałby im zakup mieszkania.

Oddane do użytku lokale są wykonane w standardzie „pod klucz”, co oznacza, że najemcy mogą w nich od razu zamieszkać – muszą je jedynie umeblować. W ramach inwestycji wykonano niezbędne drogi dojazdowe, miejsca rekreacji i zieleń.  Budynki wyposażone są w windy, a samochody można parkować na parkingach podziemnych pod budynkami.

Jest to dopiero pierwszy etap programu PTBS, który zakłada powstanie mieszkań dla około 1100 rodzin.

Budowa została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań, środków własnych PTBS, a także z partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców.

Pierwsi lokatorzy nowych bloków na Strzeszynie odebrali klucze z rąk przewodniczącego Rady Miasta Poznania, Grzegorza Ganowicza, zastępcy prezydenta Poznania Bartosza Gussa i prezesa PTBS Andrzeja Koniecznego.