Wyciek gazu na Wildzie – mieszkańcy mogli wrócić do domów dopiero rano. Ewakuowanym pomogła lokalna społeczność

Dopiero nad ranem ewakuowani mieszkańcy kamienic przy ul. Poplińskich i św. Czesława mogli powrócić do swoich domów. Powodem ewakuacji był wieczorny wyciek gazu w okolicy.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:00. Początkowo ewakuowano jedynie ok. 30 osób, jednak z uwagi na skalę zagrożenia i problemy z ustaleniem źródła wycieku gazu, ewakuowano kolejne kamienice przy ul. Poplińskich i św. Czesława – łącznie ponad 80 osób.

MPK Poznań podstawiło dla nich autobus, w którym mogli się ogrzać i poczekać na powrót do domów. Część z ewakuowanych zdecydowała się spędzić noc u bliskich.

Szybko okazało się, że solidarność społeczności lokalnej jest większa – ciepłą herbatę oraz prowiant zapewniły osoby z organizacji Zupa na Głównym, która przyjęła także pod swój dach kilkanaście osób. Dach nad głową udostępniły również Akademia Słońca oraz Rhino – Pracownia Odnawiania Mebli. Dzięki temu ewakuowani mieli wygodniejsze warunki do spędzenia nocy.

Działania służb zakończyły się ok. godziny 4:20 – dopiero wówczas podjęto decyzję o zakończeniu ewakuacji, co pozwoliło mieszkańcom na powrót do domów.

Na razie nie podano przyczyny wycieku gazu.