Fala włamań w Puszczykowie i Mosinie

W Puszczykowie i Mosinie w ostatnich 24 godzinach doszło do plagi włamań. Łupem złodziei padają domy, których właściciele wyjechali do rodziny na święta. Metoda jest zawsze taka sama. Dom jest obserwowany później złodzieje kradną tylko drobne cenne przedmioty.

W ostatnich 24 godzinach w Puszczykowie okradziono 3 domy. Mieszkańcy dzwonią na policję i informują o podejrzanych osobnikach, którzy kręcą się po okolicy. Szczególnie narażeni są właściciele domów znajdujących się na skraju lasu Tam mała częstotliwość ruchu i okres świąteczny gdzie obce samochody są reguła sprawiają, że złodziej czują się bezkarni.

Łupem złodziei pada biżuteria i pieniądze, które poszkodowani pozostawiają w miejscach łatwych do odnalezienia przez sprawców. Złodzieje dostają się do wnętrza domów poprzez wyważenie drzwi tarasowych. Wykorzystują moment, kiedy domowników nie ma i zgaszone są światła. W poprzednim tygodniu doszło do dwóch włamań również w Mosinie, zagrożone są posesje bez alarmów, monitoringów i rolet antywłamaniowych. Wszystkie te włamania miały miejsce około godz. 16:00 do 17:30 . 

informuje Policja