Ryanair zawiesza wszystkie loty do i z Włoch – utrudnienia dla pasażerów poznańskiego lotniska

Rano pisaliśmy na naszym portalu o zmianach, jakie mają obowiązywać od przyszłego tygodnia. Loty z poznańskiego lotniska, które realizowane są według rozkładu we wtorki i soboty miały zostać ograniczone do jednego w ciągu tygodnia – jedynie w soboty. We wtorek rząd włoski ogłosił zablokowanie możliwości podróżowania po całym kraju w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, […]

Rano pisaliśmy na naszym portalu o zmianach, jakie mają obowiązywać od przyszłego tygodnia. Loty z poznańskiego lotniska, które realizowane są według rozkładu we wtorki i soboty miały zostać ograniczone do jednego w ciągu tygodnia – jedynie w soboty.

We wtorek rząd włoski ogłosił zablokowanie możliwości podróżowania po całym kraju w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, dlatego linia Ryanair poinformowała, że odwołuje wszystkie realizowane przez nią połączenia międzynarodowe do i z Włoch od 13 marca 2020 roku. Decyzja dotyczy również pasażerów poznańskiego lotniska – do 8 kwietnia 2020 roku nie będą się odbywać loty na lotnisko Mediolan Bergamo. Oznacza to również opóźnienie w inauguracji (w tym sezonie) połączenia na lotnisko Rzym – Ciampino, które miało ruszyć od 1 kwietnia.

Do pasażerów, którzy zakupili już bilety na odwołane loty są wysyłane wiadomości z informacjami m.in. o tym, w jaki sposób uzyskać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż linią Ryanair w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jednocześnie osoby, które przebywają we Włoszech, a chciałyby wrócić do kraju mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piątek, 13 marca.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.