Kto jest lepszy – bukmacher czy Lotto?

Loterie liczbowe Totalizatora Sportowego oraz zakłady bukmacherskie to jedne z najpopularniejszych gier hazardowych w naszym kraju. Oczywiście, aby wygrać w obu z nich potrzebne jest szczęście. Czy lepiej wytypować numery w Lotto czy obstawić wynik sportowy u legalnego bukmachera? Sprawdzamy!

Według badań CBOS-u, w loteriach Totalizatora Sportowego bierze udział około 40% spośród wszystkich Polaków, którzy przyznają się do uczestnictwa w grach o charakterze hazardowym. Dwie piąte badanych co najmniej raz zawarło zakład Lotto, prawie jedna czwarta szukała szczęścia w zdrapkach, a blisko co dziesiąty ankietowany zagrał w inne gry liczbowe Totalizatora.

Czy jednak gra w loteriach Totalizatora Sportowego ma jakikolwiek sens? Biorąc pod uwagę, że w samej Warszawie w ciągu organizowania loterii Lotto padło ponad 100 wygranych powyżej 1 mln zł, a najwyższa w historii Lotto wygrana wyniosła ponad 36 mln zł – z pewnością trafić się da. Z matematycznego punktu widzenia kupowanie losów jest jednak marnotrawieniem pieniędzy. Jak podaje rachunek prawdopodobieństwa, szanse na poprawne wytypowanie 6 z 49 liczba wynoszą dokładnie1 do 13 983 816. 

Osoby, które wierzą w wygraną na loterii powinny zacząć bać się o swoje bezpieczeństwo. Prawdopodobieństwo porażenia piorunem wynosi, według wyliczeń naukowców, 1 do 700 000, a więc jest dobre 20 razy wyższe, niż szansa trafienia szóstki w Lotto. Co gorsza, prawdopodobieństwo potrącenia przez samochód w drodze do kolektury jest około 700 razy większe niż wygrania głównej nagrody.

 można przeczytać w artykule na stronie radiozet.pl.

Zakłady bukmacherskie – najmniej losowa z gier hazardowych

Wygranym w zakładach bukmacherskich (TU zestawienie legalnych operatorów i ich premii powitalnychpod względem wysokości daleko do loterii Totalizatora. Najwyższa wygrana w naszym kraju, potwierdzona przez bukmachera STS, wynosiła ponad 1 milion złotych, a co ciekawe, zgarnął ja gracz który puścił 5 kuponów za 2 zł każdy z kursem ponad 100 000.00. Wygrane w zakładach wzajemnych padają jednak zdecydowanie częściej, a to ze względu na samą ideę gry. W Lotto nagrodę otrzymuje się za wytypowanie co najmniej 3 z 49 liczb, w zakładach bukmacherskich można obstawić wynik już chociażby jednego spotkania, i to np. takiego, w którym mistrz kraju gra z ostatnią drużyną w tabeli. Oczywiście jak to w sporcie bywa, możliwe jest, że outsider wygrywa z murowanym faworytem, ale i tak łatwiej o pomyłkę przy próbie wytypowania 3 poprawnych z 49 liczb.

Zakłady bukmacherskie nie bez przyczyny nazywa się najmniej losową ze wszystkich gier hazardowych. Dlaczego? Szanse na prawidłowe wytypowanie wyników – i to nie jeden ale wiele razy w dłuższej perspektywie czasowej – znacznie zwiększą zainteresowanie daną dyscypliną sportu, śledzenie wyników drużyny czy zawodników, szukanie informacji o kontuzjach, zmianach w składzie, itp. W Lotto na nic się zda wiedza, nawet bardzo fachowa.

Nie można również zapominać, że przez lata funkcjonowania zakładów rozmaici matematycy, analitycy, a nawet bardzo doświadczeni gracze opracowali wiele systemów, które ułatwiają grę. Przydatne są również dostępne w Internecie porady od osób od dłuższego czasu typujących wyniki.

Na początku musisz ustalić sobie budżet i przemyśleć jednostki. Jednostką może być 50 groszy, 1 zł lub 10 zł. To wstęp. Kolejna zasada brzmi – graj pojedyncze mecze o kursach powyżej 1,7. Ważne jest, żeby unikać meczów medialnych, bo tam panują największe przekłamania kursowe. Wiele osób stawia wtedy na faworyta, a wiadomo, jak działa rynek. Kurs 1,20 jest na przykład totalnie śmieszny, zbity do poziomu nieopłacalnego, a ludzie, którzy nie rozumieją bukmacherki, uważają go za normalny.

 mówił chcący zachować anonimowość gracz w rozmowie z red. Wojciechem Boreckim z portalu Legalsport.pl.

Podobnych konkretnych rad próżno szukać w Lotto – w ostatecznym rozrachunku i tak liczy się szczęście.

Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.