Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny stworzony przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Studenci z poznańskiego Uniwersytetu Medycznego uruchomili Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny dla seniorów. Inicjatywa powstała z myślą o grupie najbardziej zagrożonych na poważny przebieg choroby wywołanej koronawirusem, by nie musieli oni wychodzić z domów do lekarza.

Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjnydziała w ramach wolontariatu przy Uniwersytecie Medycznym. Skierowany jest do osób od 60. roku życia. Ma to zachęcić seniorów do pozostania w domach poprzez udzielenie porad przez telefon.

“Zachęcając osoby starsze do niewychodzenia z domu, oferujemy możliwość zadawania pytań dotyczących stosowanego leczenia, w tym bezpieczeństwa samodzielnego dołączania leków bez recepty i suplementów diety. Odpowiedzi udzielać będą wspólnie studenci kierunku lekarskiego i farmacji za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub telefonu.”

Mikołaj Seostianin, student UM i koordynator projektu

Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach 9:00-12:00 pod numerem 61 873 83 27 przez Sekretariat Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w godzinach 9:00-12:00.