Schronisko dla zwierząt wznawia adopcje. Wprowadzono szereg zasad bezpieczeństwa

Znów możliwe jest adoptowanie zwierząt ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Przez kilka tygodni, z uwagi na epidemię koronawirusa placówka zawiesiła tę możliwość. Teraz znów będzie można podarować zwierzętom drugi dom, jednak cała procedura otrzymała nowe zasady, które związane są z bezpieczeństwem epidemiologicznym.

Schronisko cały czas zamknięte jest zarówno dla wolontariuszy jak i osób postronnych, dlatego procedura przedadopcyjna prowadzona jest zdalnie. Osoby zainteresowane opieką na czworonogiem proszone są o kontakt z biurem – tel. 61 868 10 86 lub 61 868 10 87, e-mail: biuro@schronisko.com albo za pomocą profilu na Facebooku. W odpowiedzi otrzymają do wypełnienia ankietę przedadopcyjną.

Następnie odbędzie się wywiad telefoniczny z potencjalną nową rodziną zwierzaka.

” Będziemy chcieli dopytać o szczegóły ujęte w ankiecie, warunki mieszkaniowe, poprzednie doświadczenie, liczbę osób oraz zwierząt mieszkających w domu itp. Przy chęci adopcji psa, już na tym etapie będą Państwo mieli możliwość zasygnalizowania, jakim zwierzęciem się interesujecie. Wszystkie psy do adopcji mają aktualne ogłoszenie na naszej stronie www. “

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Psy dostępne do adopcji w obecnych warunkach mają odpowiednią adnotację przy swoim ogłoszeniu: “skrócona procedura adopcyjna”.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kotów. Z uwagi na dużą liczbę oraz rotację kotów w okresie wiosenno-letnim schronisko nie ma możliwości bieżącej aktualizacji ich ogłoszeń na stronie internetowej. Właśnie dlatego, po wypełnieniu ankiety i wywiadzie telefonicznym, chętni otrzymają od schroniska propozycje dwóch kotów do wyboru wraz z filmami i zdjęciami.

W przypadku zwierząt przewlekle chorych pracownik schroniska zaproponuje rozmowę z lekarzem weterynarii, który udzieli informacji nt. choroby oraz postępowania po adopcji.

W związku z bezpieczeństwem i troską o dobro zwierząt, do adopcji w czasie epidemii nie zostaną przeznaczone psy, które wymagają dłuższego procesu zapoznawania się z nowymi opiekunami. Spacery zapoznawcze pozostają zawieszone.

Ostatni etap, czyli finalizacja adopcji, a więc podpisanie dokumentów i przekazanie zwierzęcia odbywa się po uprzednim umówieniu terminu w specjalnym namiocie przed budynkiem schroniska.

Osoba odbierająca czworonoga musi mieć na sobie maseczkę, chustę lub przyłbicę zakrywającą nos i usta oraz rękawiczki jednorazowe. Należy także zaopatrzyć się we własną smycz dla psa lub kontener dla kota, gdyż nie będzie możliwości zakupu tych akcesoriów na terenie schroniska. 

Schronisko przypomina, że wszystkie zwierzęta przeznaczone do adopcji są zaszczepione, wykastrowane oraz zaczipowane. Każde z nich wydawane jest z książeczką zdrowia.