POSiR otwiera kolejne obiekty. Nowe zasady sanitarne wiążą się z obowiązkową opłatą za korzystanie z niektórych miejsc

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji udostępniły dziś kolejne obiekty sportowe na terenie miasta i zapowiada otwieranie kolejnnych. Jest to możliwe dzięki znoszeniu kolejnych obostrzeń sanitarnych. Jednocześnie, w związku z nowymi zasadami sanitarnymi, za wejście na część obiektów trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Na wszystkich obiektach obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, a także limity maksymalnej liczby osób w danym miejscu.

Od dziś można korzystać m.in. z hali sportowych przy ul. Spychalskiego, które służą

jako baza treningowa dla klubów sportowych i grup zorganizowanych. Zgodnie z obostrzeniami na halach muszą być przestrzegane następujące limity:

Hala A – 16 osób + 2 trenerów,

Hale B i C – 24 osoby + 2 trenerów.

Oddział Chwiałka uruchamia również możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej (limit 14 osób + 2 trenerów).

Z kolei od jutra, 19 maja, ponownie będzie można korzystać ze Skateparku Wyspa.

asady funkcjonowania obiektu ze względu na przepisy dotyczące epidemii koronawirusa będą tymczasowo zmienione.

Jednocześnie na Skateparku będzie mogło przebywać 14 osób oraz 2 trenerów / opiekunów. W związku z koniecznością dostosowania się do przepisów sanitarnych Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają konieczność rezerwacji obiektu. Będą mogły z niego korzystać grupy pod opieką co najmniej 1 osoby dorosłej. Czas rezerwacji to 110 minut.

Skatepark będzie czynny codziennie do godziny 19.00. Wejścia na obiekt od poniedziałku do piątku będą się odbywały o godzinach: 11.00; 13.00; 15.00 i 17.00, a w soboty i niedziele dodatkowo także o godzinie 9.00.

Do czasu zniesienia obostrzeń sanitarnych POSiR wprowadza tymczasowo bilet za korzystanie ze Skateparku. Będzie to 5 złotych od osoby. Rezerwacje przyjmowane są mailowo pod adresem: skatepark@posir.poznan.pl. 

Od poniedziałku, 18 maja na boiskach udostępnianych przez POSiR może przebywać 14 osób oraz 2 trenerów. Na dwóch pełnowymiarowych obiektach (boiska piłkarskie na Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz na Golęcinie) limit wynosi 22 zawodników oraz 4 trenerów. Na stronie internetowej POSiR umieszczono szczegółowe zasady korzystania z dostępnych obiektów. 

W dalszym ciągu do odwołania pozostają zamknięte baseny pływackie, place zabaw, siłownie zewnętrzne i tory do street workoutu.