Od poniedziałku POSiR przywraca funkcjonowanie części swoich obiektów

Zgodnie z wytycznymi rządu od poniedziałku, 4 maja Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wznawiają funkcjonowanie kortów, boisk i obiektów hotelowych. W pierwszej kolejności poznaniacy będą mogli wrócić na Oddział Rataje, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na Śródce oraz boisko piłkarskie na Golęcinie. Będą również otwarte Hotel Camping Malta oraz Noclegi Golęcin.

“Cieszymy się, że życie zaczyna wracać na nasze obiekty. Zachęcamy do dokonywania rezerwacji i jednocześnie apelujemy do wszystkich poznaniaków, aby korzystając z kortów i boisk stosowali się do zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie epidemii”

– Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR

Osoby korzystające z boisk i kortów nie muszą zasłaniać twarzy. Poza kortami i boiskami należy używać maseczek. Z uwagi na stan epidemii nie będą dostępne szatnie oraz pomieszczenia sanitarne z wyjątkiem toalet. Nie będzie również możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, rakiety tenisowe itp. należy przynieść ze sobą). Przypominamy, że place zabaw i siłownie zewnętrzne znajdujące się na terenach zarządzanych przez POSiR w dalszym ciągu pozostają wyłączone z użytku.

Na udostępnionych od 4 maja obiektach Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają specjalne zasady użytkowania. Są one dostępne na stronie internetowej. Warto zapoznać się z nimi przed skorzystaniem z obiektów.

“Jesteśmy gotowi do działania i czekamy na tekst rozporządzenia Rady Ministrów. Do wszelkich zmian wprowadzanych przez rząd będziemy się dostosowywać na bieżąco”

– Łukasz Miadziołko

OBIEKTY, KTÓRE RUSZAJĄ 4 MAJA:

Oddział Rataje, os. Piastowskie 106 A

– Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

– Boiska Orlik (boisko piłkarskie oraz boisko do siatkówki i koszykówki), maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

– Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

Bowling oraz skatepark pozostają nieczynne do odwołania.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1

– Boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną, maksymalna liczba korzystających: 6 osób.

– Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

– Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy będzie otwarty od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-20.00, a w soboty i niedzielę w godz. 10.00-18.00.

Oddział Golęcin, ul. Warmińska 1

– W poniedziałek 4 maja zostają wznowione treningi na boisku piłkarskim (stadion żużlowy). Zasady korzystania z tego obiektu zostaną podane w najbliższym czasie. Jednocześnie przypominamy, że stadion lekkoatletyczny jest wyłączony z użytku ze względu na trwającą modernizację.

– Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i korzystania z obiektu noclegowego.

Hotel Camping Malta, ul. Krańcowa 98

Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i kwaterowania się zarówno w części hotelowej jak i campingowej. Goście hotelowi mogą korzystać z Restauracji Rycerskiej. Pozostałe osoby mogą zamawiać dania wyłącznie na wynos.