Ostatni etap przebudowy ul. Garbary. Od jutra kolejne utrudnienia

W sobotę rozpocznie się kolejny, a zarazem ostatni etap przebudowy ul. Garbary. Tym razem będą on skupiony na małej architekturze i roślinności. W związku z tym, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Postawienie nowych donic z roślinami było jednym z punktów przebudowy, o który apelowali okoliczni mieszkańcy. Znajdą się w nich świdośliwy Lamarcka i zieleń niska.

Proces ustawiania donic rozpocznie się w sobotę, 6 czerwca. Z uwagi na zakres prac, spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Prace drogowe wykonywane będą od ulicy Stawnej do skrzyżowania z ul Woźną (po lewej stronie) i do skrzyżowania z ul. Wodną (po prawej stronie). Na odcinku ulicy objętym pracami, po obu stronach jezdni, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Ustawiono już odpowiednie znaki informujące kierowców o zmianach oraz możliwości odholowania pojazdu w przypadku niedostosowania się do zmian.

Pierwsze nasadzenia rozpoczną się 13 czerwca, podczas wyładunku kolejnej partii donic, których łącznie ma być 30 na przebudowywanej ulicy.

Na przebudowywanej trasie pojawią się rownież ławki, o co także apelowała lokalna społeczność.

Nowy buspas na ul. Garbary, który powstał od wysokości przystanku autobusowego „Małe Garbary” do ul. Długiej ma zostać uruchomiony 21 czerwca.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.