Kino Muza powraca. Jutro pierwsze pokazy w nowym reżimie sanitarnym

Kino Muza w Poznaniu powraca i zaprasza na premierowe pokazy i seanse. Funkcjonowanie jest jednak możliwe tylko przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego i przestrzeganiu zasad zarówno przez pracowników kina jak i widzów. Już jutro, 19 czerwca, odbędą się dwa seanse – „Zdrajca” oraz „Eastern”.

Na ten dzień czekali zarówno widzowie jak i kino. Od 19 czerwca znów będzie można uczestniczyć w seansach Kina Muza. Estrada Poznańska zapewnia, że przygotowując się na ponowne otwarcie zadbano o komfort i bezpieczeństwo widzów i pracowników, wdrażając środki ostrożności i zalecenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa.

W piątek widzowie będą mogli zobaczyć dwa pokazy przedpremierowe. O godzinie 18:00 odbędzie się seans „Eastern” w sali nr 2, natomiast o 21:00 w Sali nr 1 zaplanowano pokaz filmu „Zdrajca”.

Funkcjonowanie kina zostało przeorganizowane. Podczas każdego seansu zachowane będzie co najmniej 50% wolnych miejsc na sali, z zaznaczeniem, że po obu stronach każdego widza ma być wolne miejsce.

Wyznaczono specjalne strefy, które zapewnią odpowiednie odległości między widzami i obsługą, a na terenie kina zapewnione są środki do dezynfekcji rąk dla pracowników i gości. Powierzchnie wspólne dezynfekowane są co godzinę.

Każdy widz przed wejściem do Kina będzie musiał złożyć pisemne oświadczenie, że według jego najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną Sars-CoV-2 i nie przebywa w kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór oświadczenia dostępny jest online.

Jednocześnie Estrada Poznańska i Kino Muza proszą o odpowiedzialne zachowanie ze strony widzów, w tym m.in. pozostanie w domu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów zdrowotnych. Zaleca się także kupowanie biletów online, a w przypadku płatności w kasie, płacenie przy użyciu karty. Należy zakrywać usta i nos w czasie przebywania na terenie kina oraz dezynfekować ręce przy wejściu i wyjściu z kina. Obowiązuje także utrzymywanie 2-metrowego odstępu między ludźmi.

W kasie kina należy podać swoje dane kontaktowe na wypadek stwierdzenia zakażenia koronawirusem przez któregoś z widzów. Dane będą wykorzystywane tylko w celu poinformowania o możliwym kontakcie z osobą zakażoną.