Rozpoczęła się Cavaliada Winter Tour na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się Cavaliada Winter Tour, czyli międzynarodowe zawody jeździeckie. Są to pierwsze w tym roku halowe zawody tej rangi w Polsce, choć z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbywają się bez udziału publiczności.

Tegoroczna Cavaliada podzielona jest na dwa tygodnie. Zawody będą odbywać się od 11 do 14 lutego oraz od 18 do 21 lutego.

Do najbliższej niedzieli do rywalizacji przystąpi prawie 400 zawodników, którzy będą sprawdzać się na torze z przeszkodami. W tym tygodniu w programie znalazły się także zawody dzieci na kucach w ramach Cavaliada Future. Nie zabraknie również konkursu w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Podczas zawodów na MTP zawodnicy walczą o punkty do światowego rankingu, choć w pierwszym tygodniu rywalizacji będzie to możliwe jedynie dla tych, którzy zakwalifikują się do niedzielnego Grand Prix. Konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania jest zaliczany do grupy D rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a to oznacza, że zwycięzca zdobędzie 50 punktów.

Z kolei rywalizacja w drugim tygodniu, do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata będą zaliczane konkursy Dużej Rundy. Będzie także Grand Prix zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, zawody odbywają się bez udziału publiczności. Na terenie wydarzenia przebywają jedynie zawodnicy, luzacy, sztab szkoleniowy i obsługa. Zawody są transmitowane online.