Ulica Wyłom już po przebudowie

Ulica Wyłom, łącząca Winiary z Winogradami jest wygodniejsza, bezpieczniejsza i… ładniejsza. Wszystko dzięki przebudowie ulicy, którą zakończono właśnie na odcinku między ul. Piątkowską i Nasienną.

Przebudowa była konieczna do zapewnienia większego bezpieczeństwa i wygody wszystkich uczestników ruchu. Do tej pory odpowiedni chodnik dostępny był jedynie po północnej stronie ul. Wyłom, natomiast ścieżka po południowej stronie składała się z fragmentów różnych materiałów, co nie tylko nie wyglądało estetycznie, ale przede wszystkim obniżało poziom komfortu poruszania się po niej. Z kolei parking dla samochodów miał jedynie gruntową nawierzchnię.

W ramach przebudowy, której realizacja była możliwa po przyjęciu poprawki do budżetu zgłoszonej przez radną Małgorzatę Dudzic-Biskupską, wybudowano nowy chodnik po południowej stronie ulicy wykorzystując do tego kostkę brukową. Wykonano także nowe krawężniki i zjazdy do posesji. Częściowo odtworzono również nawierzchnię jezdni.

Kierowcy mogą korzystać z nowych miejsc parkingowych, które wyznaczono na północnej stronie drogi. By zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu, zamontowano też trzy progi zwalniające, dzięki czemu kierujący muszą zmniejszyć prędkość, z jaką poruszają się po drodze.

Całość uzupełniono dodatkową zielenią – posadzono nowe drzewa i posiano trawnik, o co apelowali okoliczni mieszkańcy. W ramach wykonywanych prac wybudowano również kanał technologiczny pod ziemią i przebudowano odwodnienie.

Inwestycja była ważna z uwagi na fakt, że choć przebudowany fragment ma zaledwie kilkaset metrów to stanowi ważny łącznik między poznańskimi Winiarami i Winogradami, z którego korzystają zarówno mieszkańcy os. Powstańców Warszawy jak i pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.