Adaptacja sztuki na dużym ekranie, czyli romanse, intrygi i Porządna Kobieta w kinie letnim w Parku Starego Browaru

Już dziś kolejny seans w ramach cyklu Kina Letniego w Parku Starego Browaru. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć produkcję w reżyserii Mike’a Barkera „Porządna kobieta”.

Już po raz kolejny w okresie wakacyjnym Stary Browar zaprasza do spędzenia czasu przy dobrym filmie na dużym ekranie. Tegoroczny cykl Kina Letniego w Parku Starego Browaru współorganizowany jest z Whiskey in the Jar Stary Browar, co miało wpływ na dobór repertuaru.

Seanse odbywają się co tydzień, w każdą środę, przez cały lipiec i sierpień.

W tym tygodniu organizatorzy zapraszają na film w reżyserii Mike’a Barkera „Porządna kobieta”. Produkcja z 2004 roku to hiszpańsko-luksembursko-amerykańsko-włosko-brytyjska komedia romantyczna według sztuki Oscara Wilde’a „Wachlarz Lady Windermere”.

Akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku, kiedy to słynąca ze złej opinii w towarzystwie Stella Erlynne zostaje zmuszona do opuszczenia miasta. Kobieta postanawia osiąść na włoskim wybrzeżu, gdzie szybko wraca do dawnych upodobań, romansów i intryg. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana i dynamiczna, gdy jej urokowi ulega zamożny Robert Windermere, którego żona wpada w oko… lordowi Darlingtonowi.

Początek seansu o godzinie 21:00 w Parku Starego Browaru. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju wprowadzono dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Przed wejściem do strefy kinowej należy zdezynfekować ręce, a także mieć zasłonięte usta i nos do czasu zajęcia swojego miejsca oraz podczas opuszczania strefy. Należy zachować 2-metrowy odstęp pomiędzy uczestnikami wydarzenia, a także ograniczyć do minimum przemieszczanie się w strefie kinowej, szczególnie podczas seansu.

W przypadku złych warunków atmosferycznych możliwe jest przeniesienie seansu na Szachownicę w Pasażu Starego Browaru.