Strażacy podjęli 688 interwencji w kraju, ponad 9 tys. gospodarstw bez prądu

Jak podał st. kpt. Batorski, działania strażaków polegały głównie na usuwaniu konarów z dróg i pompowaniu wody z posesji. Najwięcej akcji do godz. 21 podjęli w Wielkopolsce – 132, w Lubuskiem – 95, i na Dolnym Śląsku – 57. Zastępca dyrektora RCB Grzegorz Świszcz poinformował natomiast na Twitterze, że wskutek ulewnych deszczy i burz do […]

Jak podał st. kpt. Batorski, działania strażaków polegały głównie na usuwaniu konarów z dróg i pompowaniu wody z posesji. Najwięcej akcji do godz. 21 podjęli w Wielkopolsce – 132, w Lubuskiem – 95, i na Dolnym Śląsku – 57.

Zastępca dyrektora RCB Grzegorz Świszcz poinformował natomiast na Twitterze, że wskutek ulewnych deszczy i burz do godz. 20 bez prądu pozostawało 9 123 gospodarstw, z czego najwięcej – 5 840 – na Dolnym Śląsku, a także w Łódzkiem – 2 305.

Ostatnio wydane alerty przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują w jedenastu województwach i ostrzegają przed burzami z gradem. Ostrzeżenia mają pierwszy, czyli najniższy stopień. Bez alertów są województwa: lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i zachodniopomorskie.