Gmina Mosina z aplikacją turystyczną obejmującą m.in. wędrówki po Wielkopolskim Parku Narodowym

“Znajdziecie w niej najważniejsze atrakcje turystyczne Gminy Mosina. Podążajcie ścieżkami tematycznymi i odkrywajcie piękno okolic. Przygotowaliśmy dla Was kilka tras np. Centrum Mosiny, Ścieżka sakralna czy wędrówka po Wielkopolskim Parku Narodowym”– informuje samorząd  Aplikacja używa sensora GPS, należy włączyć lokalizację w telefonie. Kiedy ścieżka jest aktywna i zbliżamy się do danego miejsca, na ekranie wyświetlają […]

“Znajdziecie w niej najważniejsze atrakcje turystyczne Gminy Mosina. Podążajcie ścieżkami tematycznymi i odkrywajcie piękno okolic. Przygotowaliśmy dla Was kilka tras np. Centrum Mosiny, Ścieżka sakralna czy wędrówka po Wielkopolskim Parku Narodowym”

– informuje samorząd
 

Aplikacja używa sensora GPS, należy włączyć lokalizację w telefonie. Kiedy ścieżka jest aktywna i zbliżamy się do danego miejsca, na ekranie wyświetlają się informacje i zdjęcia związane z obiektem. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna na urządzenia z systemem Android w sklepie Google Play.
 
Jak zapowiada mosiński ratusz, w najbliższym czasie zostanie rozszerzona o język angielski i niemiecki, a także lektora. “Rozbudujemy ją o kolejne, znane i mniej znane miejsca i ciekawostki z terenu gminy. Aplikacja cały czas jest udoskonalana” – zapewnia samorząd.