Liban w Poznańskim Klubie Podróżnika

Wyjątkowa historia, kultura, architektura i ludzie – wszystko to w Libanie, który wciąż pozostaje nieznany dla wielu Polaków. W poniedziałek będzie można poznać to państwo nieco bliżej w ramach Poznańskiego Klubu Podróżnika.

Tym razem gościem specjalnym klubu będzie Michalina Kupper, uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei.

W czasie spotkania opowie o Libanie i o tym, czego nie zawsze można dowiedzieć się z przewodników. Państwo, które niedawno doświadczyło ogromnej tragedii, jaką był wybuch w Bejrucie, zachwyca swoją architekturą, historią i kulturą.

Otwierając skarbiec 40 rozbójników z Libanu, na wejściu zapewne ujrzelibyśmy grobowiec króla fenickiego z najstarszym zapisem pisma alfabetycznego na świecie, ceramikę z hieroglifami egipskimi Ramzesa II, księgi zapisane językiem aramejskim, jaskinie z mumiami z XII wieku, kolumny zagrabione do Hagi Sophi – a to tylko parę elementów z trzydziestokrotnie mniejszego niż Polska Libanu.

Poznański Klub Podróżnika

Tymczasem, podczas spotkania Michalina Kupper poruszy również wiele innych, nieco mniej znanych wątków związanych z Libanem.

Wybierzemy się w góry, skrywające średniowieczne monastery, pospacerujemy i popłyniemy korytarzami jednej z najpiękniejszych jaskini na świecie, wybierzemy się do Baalbeck słynącego z najlepiej zachowanego kompleksu świątyń rzymskich, zarzewia Hezbollahu oraz spiżarnią… marihuany na Bliskim Wschodzie. W winnicach będziemy degustować lokalne trunki a w mieście, gdzie wybudował swój zimowy pałacu sułtan z dynastii Ajjubidów, 6 km od Syrii w lokalnej restauracji spotkamy świeżo wybrane miss regionu.

Poznański Klub Podróżnika

Spotkanie odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 19:00 w Kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, udostępnionych zostanie jedynie 50% miejsc w sali kinowej, z założeniem, że co drugie siedzenie musi pozostać wolne (nie dotyczy członków rodzin i osób pozostających w jednym gospodarstwie domowym).

Wciąż są dostępne bilety na wydarzenie. Można je zakupić online.