Duże zainteresowanie bezpłatną sterylizacją psów i kotów. Do sierpnia zabiegi przeprowadzono u 265 zwierząt

W tym roku po raz pierwszy darmowa sterylizacja obejmuje zarówno psy jak i koty. W ubiegłorocznej edycji sterylizacja psów była współfinansowana jedynie w 50%. W poprzednich latach program obejmował z kolei jedynie koty. Działania wpisują się w miejski program poświęcony opiece nad bezpańskimi zwierzętami i zapobieganiu ich bezdomności. Mają także na celu dobro wszystkich pozostałych […]

W tym roku po raz pierwszy darmowa sterylizacja obejmuje zarówno psy jak i koty. W ubiegłorocznej edycji sterylizacja psów była współfinansowana jedynie w 50%. W poprzednich latach program obejmował z kolei jedynie koty.

Działania wpisują się w miejski program poświęcony opiece nad bezpańskimi zwierzętami i zapobieganiu ich bezdomności. Mają także na celu dobro wszystkich pozostałych czworonogów.

Jak informuje Urząd MIasta, bardzo duże zainteresowanie tegoroczną edycją sprawiło, że środki na ten cel zostały już wyczerpane. Do końca lipca przeprowadzono zabiegi u 265 zwierząt. O ewentualnym wznowieniu działań Urząd będzie informował na swoich stronach.

Nadal odbywa się także sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów, co jest koordynowane przez poznańskie fundacje.

Jednocześnie Miasto przypomina o możliwości bezpłatnego czipowania zwierząt w Poznaniu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.