Zakłady e-sportowe u polskich bukmacherów

Od kilku miesięcy kibice nie mogą cieszyć się sportowymi rozgrywkami, wspierać swoje ulubione drużyny ani obstawiać zakłady sportowe. Pandemia i izolacja dały się we znaki nawet w sporcie. Prawdziwe rozgrywki sportowe zostały odwołane i wielu kibiców zaczęło szukać alternatywy tradycyjnemu sportowi.

Popularność w tym momencie zdobyły rozgrywki e-sportowe i gry hazardowe za darmo, które zaoferowały widzom różnorakie imprezy sportowe i całą gamę zakładów bukmacherskich online. Popularność rozgrywek e-sportowych polega na tym, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie, a polscy bukmacherzy na bieżąco dodają nowe opcje zakładów, w których gracze mogą obstawiać.

E-sport długo był omijany przez wielbicieli zakładów sportowych i nawet same zakłady bukmacherskie. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko, bo kiedy tradycyjne sporty, takie jak piłka nożna i tenis, zostały zatrzymane, e-sport nadal w pełni się rozwijał i dostarczał graczom sportowe emocje podczas pandemii.

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Jeśli zastanawiasz się jak i gdzie obstawiać zakłady e-sportowe koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca, aby poznać najlepszych bukmacherów e-sportowych w Polsce. Przede wszystkim pamiętaj, że tylko legalni bukmacherzy są bezpieczni i właśnie w takich zakładach możesz spokojnie obstawiać zakłady. Legalni bukmacherzy powinni posiadać specjalne zezwolenie na organizowanie zakładów w Polsce zgodnie z nową ustawą antyhazardową.

Następnie sprawdź ofertę bukmachera i wybierz tego,  który oferuje interesujące cię gry. Sprawdź czy bukmacher zawiera zakłady online na gry wideo, sporty elektroniczne i tradycyjne. Zobacz też, który bukmacher posiada w ofercie zakłady na najważniejsze ligi i turnieje esportowe: ESL Pro League, LPL, ESL One LCS, Intel Extreme Masters, The International, DreamHack.

Następnie zarejestruj się na stronie wybranego bukmachera i obstawiaj ulubione gry. Pamiętaj, aby przed umieszczeniem pierwszego depozytu przeczytać regulamin zakładu, sprawdzić limity zakładów i warunki odbioru wygranej.

Najlepsi bukmacherzy online

W Polsce jest zdecydowanie niewiele bukmacherów, którzy legalnie prowadzą biznes. Ich ilość jednak szybko się rozrasta. STS jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych i najlepszych zakładów bukmacherskich w Polsce. Spółka STS działa już od 1997 roku i posiada specjalną ofertę dla swoich klientów. 

W swojej ofercie STS posiada klasyczne zakłady bukmacherskie. Można tu obstawić tradycyjne sporty (piłka nożna, koszykówka, siatkówka), średnio w ofercie jest dostępnych 27 dyscyplin sportowych. STS także posiada transmisje na żywo i zakłady Live na sporty elektroniczne. Transmisje Live w STS są prowadzone za darmo. Gracze mogą obstawiać zakłady 24/7. W ofercie tego bukmachera znajdą się takie gry komputerowe jak: Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, Rainbow Six, League of Legends i nawet symulacje gier karcianych.

Kolejnym bardzo ważnym zakładem jest LV BET. Jest to najprężniej działający operator na rynku w ostatnich miesiącach. Jego oferta jest skierowana przede wszystkim do młodych graczy. LV BET to młody bukmacher, który ma sporo nietuzinkowych ofert i świetnie rozwiniętą kampanię promocyjną. 

Do kampanii LV BET należy współpraca ze Zdzisławem Kręciną w czasie Mundialu 2018. LV BET w obecnej chwili oferuje zakłady bukmacherskie ze świata e-sportu: CS GO, LoL, DOTA 2, Hearthstone, Starcraft 2, Fifa, CoD. Dodatkowo znajdziesz tu zakłady Live i sporty wirtualne, takie jak wyścigi konne, kolarstwo, piłka nożna i inne.

Śladami LV BET bez wątpienia poszedł nowy bukmacher TOTALbet. Spółka została założona w 2017 roku i jest jedną z najmłodszych spółek bukmacherskich w Polsce. Obecnie TOTALbet oferuje swoje usługi jedynie online. Do oferty tego bukmachera tak samo “tradycyjne” zakłady bukmacherskie i zakłady Live. U tego operatora możesz obstawiać ponad 25 dyscyplin sportowych. TOTALbet barzo mocno promuje sporty elektroniczne. W ofercie znajdziesz zakłady na CS: GO, Dota 2, CoD, Hearthstone, LoL, Overwatch, Star Craft, Heroes of the Storm czy King of Glory.

E-sportem zajmują się też inni bukmacherzy, którzy w swoich ofertach posiadają zakłady Live na e-sport, główne turnieje esportowe i niszowe gry. Do takich bukmacherów należą: forBet, ETOTO, Betclic, Betfan, Millenium, Fortuna i Totolotek. Wszystkie wyżej wymienione zakłady bukmacherskie legalnie prowadzą swoją działalność i posiadają licencję Ministerstwa Finansów do organizowania zakładów przez internet.

 Jakie gry online lubią obstawiać Polacy

Do najbardziej popularnych gier wideo, które przyciągają widzów należą: Counter Strike, League of Legends, Starcraft, FIFA, Dota 2, Overwatch, Fortnite i Rainbow Six. Swoją popularność e-sport zdobył właśnie dzięki pieniądzom płynącym z zainteresowania rozgrywkami różnych mediów. Dzisiejsze pule nagród w turniejach esportowych sięgają 10-15 milionów dolarów. Najlepsi gracze stają się profesjonalistami i grają w gry wideo zawodowo, podczas gdy inni gracze mogą obserwować ich grę online. 

W świecie gier e-sportowych liczy się nie tylko rywalizacja, ale również atrakcyjność gier, nie tylko dla uczestników gry, ale także dla widowni, która jest nieodłączną częścią gry. To właśnie widzowie obstawiają zakłady e-sportowe.

Turnieje gier online

Najbardziej prestiżowa liga CS:GO to ESL Pro League, która jednoczy 24 drużyny z 5 kontynentów. To wydarzenie zrzesza tysiące widzów na arenie z różnych krajów i jeszcze więcej tych przed telewizorami. 

Pod koniec każdego sezonu organizowane są również mistrzostwa świata w League of Legends. Jedne z nich są rozgrywane w Katowicach: Intel Extreme Masters. Firma Valve, która produkuje Dota 2, organizuje coroczny turniej The International. FIFA również ma swoje turnieje. Do najważniejszych turniejów należą między innymi FIFA eWorld Cup.