“Hoss” znów przed sądem. Rozpoczął się kolejny proces w związku z wyłudzeniami metodą na wnuczka

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się kolejny proces Arkadiusza Ł, ps. „Hoss”, głównego podejrzanego w sprawie tzw. „mafii wnuczkowej”, czyli oszustów, którzy okradali starsze osoby metodą „na wnuczka”.

To już kolejny proces przeciw Arkadiuszowi Ł., który nazywany jest „królem mafii wnuczkowej”. W ubiegłym roku został skazany na 7 lat pozbawienia wolności w związku z wyłudzeniami metodą „na wnuczka”, czyli wprowadzaniu w błąd ofiar podając się za bliskiego znajomego lub członka rodziny. Wyrok wciąż nie jest jednak prawomocny.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się kolejny proces. Tym razem chodzi o przestępstwa dokonane przy użyciu tej samej metody na terytorium Polski i Szwajcarii w latach 2012-2014.

Oskarżony usłyszał dziś zarzuty. Był obecny na sali rozpraw, gdzie został doprowadzony z zakładu karnego. Nie przyznał się do winy i nie złożył wyjaśnień.

Obrona domaga się umożenia sprawy tłumacząc, że oskarżony został już skazany za przestępstwa dokonane tą metodą w poprzednim procesie.