Niedzielne prace w tunelu Franowo – zmiany w organizacji ruchu tramwajów i linii podmiejskiej

Jak informuje ZTM Poznań, w związku z zaplanowanymi na niedzielę, 11 października pracami w tunelu Franowo, tego dnia wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych numer 1, 4 i 16, linii autobusowej nr 181 oraz autobusowych liniach podmiejskich nr 431, 432, 501, 512 i 560.

Prace mają charakter konserwacyjny w zakresie instalacji przeciwpożarowej w tunelu tramwajowym. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy do pętli Franowo.

W związku koniecznymi do wykonania pracami tramwaje linii nr 1 zamiast do Franowa kursować będą trasą Kórnicką i ulicą Jana Pawła II do pętli Zawady, a linie nr 4 i 16 zamiast do Franowa skierowane zostaną przez ulicę Żegrze do pętli Unii Lubelskiej. Na odcinku od pętli Franowo do przystanku tramwajowego Os. Czecha uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T1:

FRANOWO – Szwajcarska – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – Bobrzańska – Wiatraczna – Chartowo – Piaśnicka – Kurlandzka – Szwajcarska – FRANOWO

Prace spowodują także konieczność wprowadzenia zmian na liniach numer 181, 431, 432, 501 i 560. Autobusy nie będą wjeżdżać na przystanek Szwedzka. Przesiadka na autobus „za tramwaj” będzie możliwa na przystanku Szwajcarska Centrum Handlowe. Dodatkowo zmieniona zostanie trasa przejazdu autobusów linii nr 512, które będą zatrzymywać się także na  przystanku Piaśnicka, umożliwiając dojazd w rejon przystanku tramwajowego os. Lecha.

Linia nr 512:

FRANOWO – Szwajcarska – Kurlandzka – Chartowo – Piaśnicka – Kurlandzka – … – BORÓWIEC/DĘBOWA