Mężczyzna, którego wizerunek publikowaliśmy w środę został zatrzymany

Mężczyzna, którego wizerunek publikowaliśmy w środę został zidentyfikowany i zatrzymany. Materiały przekazane do wiadomości publicznej pochodziły z kamer monitoringu zainstalowanego w tramwaju. Mężczyzna poruszał się nim tuż przed napadem na młodą kobietę. Policjanci zajmujący się sprawą próbowali zidentyfikować podejrzanego w sposób operacyjny. Gdy te działania nie dały rezultatu, w uzgodnieniu z prokuraturą zdecydowali o publikacji zdjęć w internecie.
Już w środę otrzymali pierwsze informacje. Okazało się, że podejrzany nie przebywał w miejscu zamieszkania. Został rozpoznany w miejscu publicznym w czwartek. Wezwani policjanci zatrzymali mężczyznę w centrum miasta.
Na podstawie materiałów dowodowych został mu przedstawiony zarzut usiłowania doprowadzenia kobiety do innej czynności seksualnej. Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wspólnie z prokuraturą prowadzą śledztwo w sprawie napadu na młodą kobietę, na tle seksualnym. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w biały dzień, w wiacie przystankowej na Rondzie Starołęka.