Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę jadącego ulicami poznańskiego Łazarza

Zdecydowana reakcja świadków, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania pozwoliła na uniknięcie możliwych tragicznych skutków dalszej jazdy po mieście pijanego kierowcy. Mężczyzna poruszał się całą szerokością ul. Głogowskiej.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia w godzinach nocnych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym poruszającym się całą szerokością ulicy Głogowskiej. Zachowanie kierowcy sugerowało, że jest pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

We wskazany rejon przyjechał patrol policji. Po chwili jeżdżenia po łazarskich ulicach zauważyli poszukiwany samochód na parkingu przed jednym ze sklepów. Na miejscu poza kierującym obecni byli także świadkowie zdarzenia, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania i uniemożliwili 22-latkowi dalsze prowadzenie pojazdu.

Kierowca został wylegitymowany i poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że był pijany mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czasie sprawdzania dokumentów okazało się także, że pojazd, którym poruszał się kierowca nie posiada ważnych badań technicznych od półtora roku.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali także prawo jazdy 22-latka za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafi do sądu – mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.