ZDM Poznań rozpoczyna czyszczenie jezdni

ZDM Poznań przystępuje do kolejnego etapu pozimowych porządków na drogach w mieście. Od jutra czyszczone będą nawierzchnie jezdni.

Na początku marca rozpoczęło się sprzątanie chodników i dróg rowerowych. Po zimie jest na nich wiele piasku, błota i soli, które należy usunąć. Ma to na celu nie tylko kwestie estetyczne, ale także zapobieganie unoszeniu się kurzu i pyłów oraz niwelowanie zagrożenia związanego ze zmniejszeniem przyczepności zwłaszcza na ścieżkach rowerowych.

Z uwagi na ubiegłotygodniowe opady śniegu, czyszczenie jezdni rozpocznie się dopiero w tym tygodniu. Od jutra nawierzchnie poznańskich ulic będą czyszczone przez specjalistyczny sprzęt.

W pierwszej kolejności działania będą przeprowadzone na głównych drogach oraz ulicach w centrum Poznania wśród zwartej zabudowy. Prace zaplanowano m.in. na ulicach: Pułaskiego, Roosevelta, Matyi, Estkowskiego, Solnej, al. Niepodległości i moście Dworcowym.

Zamiatarki pojawią się sukcesywnie we wszystkich częściach Poznania. Konkretne terminy będą jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.