To już w ten weekend! Runmageddon zatrzęsie poznańskim Hipodromem.

Porodówka w bagnie, Wędka żniwiarza, Baloty, Low Rig takie rarytasy spotkają na swojej drodze startujący. Jeśli komuś w najbliższy weekend marzy się wyzwanie, które wyciągnie go z pandemicznej apatii, to Runmageddon Poznań jest właśnie dla niego. Jak zapewniają Organizatorzy poznańska edycja będzie niezapomnianą, błotnistą przygodą, pełną zwrotów akcji oraz fizycznych i mentalnych wyzwań.

Co będzie się działo podczas ekstremalnego biegu przez przeszkody na Hipodromie Wola? To na razie tajemnica, której Organizator nie zdradzi aż do momentu startu. Jednak, chcąc zaspokoić ciekawość startujących, uchylił jej rąbka, publikując TOP 10 przeszkód. W dniach 8-9 maja w Poznaniu, startujący zmierzą się z: zmyślną konstrukcją Multi Rig, którą pokonać trzeba można tylko siłą rąk, zwinnością i sprytem; Low Rigiem, czyli uchwytami umieszczonymi nisko nad ziemią, które sprawdzą koordynację rąk i nóg; Porodówką w bagnie, która pozwoli zażyć błotnej kąpieli niczym w Spa, by za chwilę przeciskać się między oponami; Wędką Żniwiarza, na której zwisną jak ryba, a co ciekawsze będą musieli się po niej wspiąć; Ścianą z Opon, z której podziwiać będą lokalny krajobraz, a także z Balotami, Komandosem, z konstrukcją Combos+Wariat, Firemanem i z niespodzianką przygotowaną przez kreatywnych inżynierów Runmageddonu.

Podczas weekendowych dni, w ekstremalnej przygodzie, udział będą mogli wziąć nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. W sobotę rozegrana zostanie akcja formuł dla osób po 16 r. ż. W godzinach przedpołudniowych wystartować będzie można w Rekrucie (6 km, 30 przeszkód), a od godziny 14:00 do 15:00 w Intro (3 km, 15 przeszkód). Tego dnia na starcie staną również dzieci w wieku od 4 do 11 lat, a także młodzież 12-15 lat i całe rodziny, które wspólnie pokonają dystans Family, składający się z 2 kilometrów z utrudnieniami dla małych i dużych. Więcej informacji o godzinach startów poszczególnych formuł znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/final-ligi-runmageddonu-poznan-08-05-2021/serie

W niedzielę, na stracie ekstremalnego biegu z przeszkodami, pojawią się Runmageddończycy z krwi i kości, którzy wystartują w szaleńczej rywalizacji po zwycięstwo. Tego dnia na trasie 10 kilometrów z 50 przeszkodami rozegrany zostanie Finał Ligi Runmageddon. Udział w nim będą mogły wziąć osoby, które przynajmniej raz z sukcesem pokonały formułę Rekrut podczas Runmageddonów 2020 lub 2021 roku. Pełną emocji konkurencją będzie też Finał Ligi Elite, w którym biegacze przeszkodowi zawalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 54 000 złotych.

Z powodu okoliczności epidemicznych Runmageddon Poznań odbędzie się w nieco zmienionej formule. Na evencie będą mogli przebywać tylko Uczestnicy, pracownicy Organizatora i media akredytowane. Startujący będą mogli wejść na teren eventu najwcześniej na 60 min przed startem. Przed wejściem na teren wydarzenia będzie dokonywany pomiar temperatury i dezynfekcja oraz weryfikacja, czy osoba wchodząca jest Uczestnikiem wydarzenia. Uczestnicy startować będą w mniejszych grupach, a między seriami wprowadzone będą przerwy techniczne.