Minister Zdrowia o możliwej trzeciej dawce szczepionki przeciw Covid-19

Bardzo wstępne wyniki na temat skuteczności trzeciej dawki szczepionki na nowe mutacje koronawirusa przedstawiła Moderna – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak mówił, ta skuteczność jest “zdecydowanie wyższa, niż przy takim standardowym podaniu preparatu”.

 

Minister zdrowia pytany na konferencji prasowej o to, kiedy możemy spodziewać się wyników dot. skuteczności trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że “już takie bardzo wstępne wyniki przedstawiła Moderna”.

“Skuteczności na wszystkie nowe mutacje są zdecydowanie wyższe, niż przy takim standardowym podaniu preparatu w tej wersji. Ale to są jeszcze wyniki, które nie zostały zaudytowane, potwierdzone chociażby przez Europejską Agencję Leków, więc na razie traktujemy je jako wyniki wstępne, robocze” – mówił Niedzielski.

Wskazał, że to zależy od dwóch czynników – “po pierwsze od zakończenia procesu badania, po drugie od procesu certyfikacji przez EMA”. “My cały czas będziemy się opierali na tym potwierdzeniu wiarygodności” – zaznaczył.