Drogowe utrudnienia na Świerczewie i Woli

Rozpoczynają się kolejne prace w rejonie budowanego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Opolskiej w Poznaniu. Oznacza to kolejne utrudnienia na Świerczewie. Także od dziś trudniej jest kierowcom i pieszym na poznańskiej Woli, gdzie budowana jest kanalizacja sanitarna i wodociągowa.

 

Przy ul. Opolskiej budowany jest wjazd na teren powstającego osiedla od strony ul. Okrzei. Aż do końca października ul. Okrzei będzie miejscowo zwężona w rejonie budowy, czyli w okolicy skrzyżowania z ul. Plater.

Także na Świerczewie od dziś do 19 lipca budowana będzie kanalizacja deszczowa, w związku z czym z ul. Będzińska nie będzie możliwości wyjazdu na ul. Opolską, a na ul. Opolskiej przy ul. Będzińskiej maksymalna dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Objazd wyznaczono ulicami: Opolską, Gliwicką i Reczeńską.

Utrudnienia czekają także na poznańskiej Woli, gdzie budowana jest kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa w rejonie ul. Wojtulanis-Karpińskiej oraz skrzyżowania z ul. 3. Pułku Lotniczego. Planowane są etapowe wygrodzenia fragmentów jezdni oraz chodnika w rejonie prowadzonych prac. Dodatkowo, na zwężonym odcinku maksymalna dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 20 km/h. Wprowadzony zostanie także zakaz wyprzedzania.