SPP na Wildzie. Od jutra prace na kolejnych ulicach

W środę rozpoczną się prace związane z wykonywaniem oznakowania na kolejnych dwóch ulicach Wildy. Tym razem, zmiany czekają na kierowców na ulicach Traugutta i Rolnej.

 

Zgodnie z projektem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie, na ul. Traugutta kierunku ruchu zostaną zachowane. Podobnie będzie z miejscami do parkowania od strony ul. 28 Czerwca 1956 roku – będą wyznaczone równolegle do ulicy, tak jak obecnie.

Zmieniony będzie sposób parkowania na odcinku od ul. Rolnej do 28 Czerwca 1956 roku. Po stronie północnej wyznaczone będą miejsca równoległe do ulicy, natomiast po południowej nadal będzie obowiązywać parkowanie ukośne. Na odcinku od ul. Rolnej do ul. Dolna Wilda będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Wyjątek będzie ustanowiony przy SP nr 5, gdzie nadal obowiązywać będzie zakaz postoju.

Na odcinku ul. Traugutta, który jest jednokierunkowy powstanie kontraruch rowerowy.

Na całej ulicy wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h lub strefa Tempo 30 (na odcinku od ul. Rolnej do ul. Dolna Wilda).

Zmieni się pierwszeństwo na skrzyżowaniach z ul. Filarecką, Mielęckiego i Zmartwychwstańców. Po wprowadzeniu zmian będą to skrzyżowania równorzędne.

Z kolei na ul. Rolnej zmiany dla kierowców będą wprowadzone na odcinku od ul. Pamiątkowej do ul. Hetmańskiej – to właśnie ten odcinek będzie objęty wildecką Strefą Płatnego Parkowania. Ulica Rolna będzie ulicą dwukierunkową bez możliwości parkowania. Dodatkowo między ul. Pamiątkową i Traugutta zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jak zapowiada ZDM Poznań, prace na obu ulicach związane z wprowadzaniem oznakowania mają rozpocząć się w środę, 21 kwietnia. Zgodnie z założeniem powinny potrwać jeden dzień. Możliwe są jednak zmiany w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podczas prac na ul. Traugutta i Rolnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.