Policja gotowa do regularnych kontroli drogowych na ul. Hetmańskiej

Ulica Hetmańska jest jednym z tych miejsc w Poznaniu, w których często dochodzi do wypadków, kolizji i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wprowadzane kolejne zmiany w organizacji ruchu nie rozwiązały problemu, dlatego wprowadzane są regularne kontrole prędkości. Przygotowano już pierwsze z miejsc.

 

Hetmańska to jedna z tych ulic w Poznaniu, na których trudno znaleźć dzień w roku bez wypadku czy kolizji. Część zdarzeń kończy się tragicznie.

W ostatnich latach zdecydowano się na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, co ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Niestety, część kierowców nadal nagminnie łamie przepisy doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji.

Jak przekazała poznańska policja, od początku lipca ujawniono tam ponad 200 wykroczeń, w tym większość dotyczyła przekroczeń prędkości.

Zdecydowano się wprowadzić regularne kontrole poznańskiej drogówki na ul. Hetmańskiej. Powstanie tam 5 miejsc przeznaczonych dla policji do wykonywania kontroli w sposób niezagrażający bezpieczeństwu. Dzisiaj gotowe było już pierwsze z nich.

Funkcjonariusze mają nadzieję, że kierowcy zaczną respektować przepisy, a tym samym przestaną stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Jednocześnie wskazują, że aplikacje uprzedzające kierujących o kontrolach drogowych przyczyniają się do unikania przez „piratów drogowych” odpowiedzialności za swoje zachowanie.