Spa 1306 w Termach Maltańskich odkrywa swoje tajemnice

Pierwszym gościem naszego poniedziałkowego wydania Hej Poznań była Aneta Krajnik – menadżerka Spa 1306 w Termach Maltańskich. W rozmowie z Piotrem Szulcem przybliżyła nam historię i ideę tego miejsca.

Spa 1306 to miejsce wyjątkowe o powierzchni ponad 1000m2, co czyni je największym obiektem tego typu w Wielkopolsce. Na początek postanowiliśmy zapytać skąd taki pomysł na nazwę i co właściwie oznacza liczba 1306?

“Nazwa Spa 1306 pochodzi od głębokości, na której wydobywana jest solanka geotermalna wykorzystywana między innymi do zabiegów w Spa w Termach Maltańskich”

wyjaśnia Aneta Krajnik.

Miejskie spa w Termach Maltańskich to ekskluzywne miejsce na mapie Poznania, które zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. W ofercie możecie znaleźć cały wachlarz różnych ceremonii, zaczerpniętych z kultury Indii, Maroka czy Turcji. Poza tym standardowe zabiegi pielęgnacyjne, masaże i kąpiele saunowe. Nasz gość zwraca uwagę a fakt, że po długim czasie pandemii, często to właśnie takie miejsca jak Spa stają się dla nas formą terapii i odskocznią od rzeczywistości.

Aneta Krajnik podkreśla, że to miejsce inne niż wszystkie – z wyjątkowym, orientalnym klimatem co zdecydowanie jest jego potężnym atutem.

Warto też zwrócić uwagę na ideę jaka przyświeca temu miejscu.

Głównym zamierzeniem naszego Spa jest relaks. Stan odprężenia fizycznego i psychicznego, czas poświęcony absolutnie sobie. I tak naprawdę od nas zależy jak go wykorzystamy. Spa 1306 oprócz ceremonii Bliskiego Wschodu oferuje pakiety relaksacyjne, pakiety więc nie trzeba wyjeżdżać z miasta w poszukiwaniu takiego relaksu. Spa 1306 oferuje relaks w centrum miasta.”                                                                opowiada nasz gość.

Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszy się Ajurweda, potocznie nazywana starohinduskim sposobem na zdrowie. Jako jeden z najstarszych systemów leczniczych, została w 1979 roku oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z koncepcji zdrowia i terapii. To sztuka leczenia, ale przede wszystkim sztuka zachowania równowagi organizmu. Goście po ceremonii czują się odprężeni, wprowadzeni w stan wewnętrznego spokoju.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dostępnym w Spa są tzw. pakiety relaksacyjne. Najczęściej wybierany to pakiet Randka w Spa, która przygotowywana jest w specjalnym apartamencie. Do dyspozycji mamy wannę, ogromne łoże oraz stoły do masażów. W ramach pakietu dostajemy wspólną kąpiel, masaż całego ciała i twarzy czy lampkę prosecco. W Spa można także zorganizować wieczór panieński, a nawet wieczór kawalerski! Okazuje się, że panowie też czasem jednak potrzebują relaksu!

Poznań jest miastem, które dynamicznie rozwija się już od lat.

Bardzo cieszy nas fakt, że pojawiają się miejskie inwestycje z których możemy korzystać i które swoją wyjątkowością przenoszą nas Poznaniaków do innego świata.

Mieliśmy przyjemność zwiedzić cały obiekt podczas realizowania materiału i przyznamy, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Piękne wnętrza, wspaniałe zapachy i nieoceniona wiedza personelu podczas doboru zabiegów to zdecydowanie znaki rozpoznawcze tego miejsca.

Jeżeli szukacie miejsca do odpoczynku, relaksu i oczyszczenia, to zapraszamy Was właśnie do Spa1306!