Sebastian Mlax o tajemnicach pracy DJ-a i tworzeniu nowej muzyki

Na przejażdżkę naszym redakcyjnym Mercedesem GLC zaprosiliśmy Sebastiana Mlaxa – producenta muzyki house i DJ-a. Piotrowi Szulcowi opowiedział o swoich planach na przyszłość i nowym singlu.

 

DJ to zawód, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Dje są nieodłącznym elementem każdej dobrej imprezy czy festiwalu muzycznego. To oni odpowiedzialni są za dobór odpowiedniej muzyki i jej miksowanie, tak aby na parkiecie panowała właściwa atmosfera i wszyscy bawili się doskonale. Jednak rola DJ-a to nie tylko odtwarzanie muzyki – to również nieustanne poszukiwanie nowych brzmień i inspiracji, tworzenie własnych remiksów i produkcja muzyki. W dzisiejszych czasach DJ-e mają ogromne znaczenie w przemyśle muzycznym, a niektórzy z nich osiągnęli prawdziwą gwiazdorską pozycję. Sebastian Mlax swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej. Już wtedy wiedział, że jego przyszłość będzie związana z muzyką.

Zawsze było to połączone z chęcią produkowania muzyki i tworzenia czegoś swojego. Przedłużeniem tego było puszczanie swoich wizji i tego co się tworzy dalej. Siłą rzeczy wszystko to się łączy – produkcja i granie na imprezach” – dodaje DJ.

W naszym „hejpoznaniowym” Mercedesie GLC gość programu wspomina swoje początki z muzyką. Nie było to tak proste jak teraz, ponieważ nie było dostępu do profesjonalnych sprzętów. Teraz wystarczy laptop i można tworzyć muzykę, wtedy wykorzystywał do tego gramofon, klawisze czy wycinał fragmenty innych piosenek. Jego wielką inspiracją był niemiecki DJ – ATB, który do dzisiaj tworzy własną muzykę.

Tworzenie remixów to ważna część pracy DJ-a. Pozwala mu na stworzenie nowych utworów na podstawie już istniejącej muzyki. Jednak na rynku dostępnych jest wiele remixów piosenek, dlatego bardzo ważne jest aby znaleźć swój unikatowy styl i konsekwentnie się go trzymać. Piotr Szulc zapytał gościa programu jakie są jego inspiracje przy tworzeniu nowych utworów.

Moje nazwisko można skojarzyć z muzyką house. Nie ukrywam, że wychowałem się na dźwiękach italo disco i to mnie inspirowało. Te dźwięki do dziś we mnie siedzą i nawet jak tworze współczesne brzmienia klubowe to cały czas staram się sięgać po te melodyjne klimaty” – zaznacza Sebastian Mlax.

Najnowszym utworem, który na swój warsztat wziął muzyk jest piosenka „Tada Dida Dam” Dj-a Inoxa, 2shera oraz piosenkarki Justine Berg. Remix Sebastiana Mlaxa swoją premierę miał kilka dni temu i możecie go posłuchać w programie „Hej Mercedes”. W związku ze zbliżającym się latem, piosenkę będzie można również usłyszeć na wielu imprezach plenerowych, na których będzie grał Sebastian Mlax. Więcej szczegółów na temat miejsc i dat znajdziecie na oficjalnych mediach społecznościowych DJ-a.