Elżbietę Grodzką z Gminnego Ośrodka Kultury

Ania Drzazga zaprosiła do rozmowy Elżbietę Grodzką z Gminnego Ośrodka Kultury który w podpoznańskich Komornikach działa już od 1990r. To instytucja, która w ostatnich latach bardzo rozwinęła swoją działalność na rzecz mieszkającej tam społeczności, ale nie tylko. Wydarzenia realizowane przez GOK kierowane są właściwie do wszystkich mieszkańców Poznania.

Warto podkreślić, że GOK działał także w trakcie trudnego czasu jakim była pandemia.

W trakcie pandemii działaliśmy online. Mnóstwo zajęć, atrakcyjnych filmów i nasi prowadzący, instruktorki i instruktorzy z najwyższej półki

 mówi Elżbieta Grodzka.

Gdy tylko dowiedzieli się, że mogą zacząć działać stacjonarnie, rozpoczęli swoją pracę w nowym budynku otrzymanym od gminy. Czesław Mozil czy Hanna Śleszyńska to tylko jedne z wielu znanych nazwisk, które pojawiły się w Gminnym Ośrodku Kultury. GOK charakteryzują też konkursy, warsztaty, koncerty i zajęcia dla osób właściwie w każdym wieku – od tych najmłodszych po seniorów. W ośrodku odbywają się też spotkania z jogą, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do tego Zumba, Tai Chi czy język angielski, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, w każdy piątek odbywa się Kino Letnie i koncert muzyki na żywo. Instytucje odwiedzają też kabareciarze, stand uperzy, malarze i szeroko pojęci artyści z różnych dziedzin.

Kto jest pomysłodawcą tych wydarzeń? Otóż okazuje się, że próżno wskazać jedną osobę. Wymyślaniem i realizacją pomysłów zajmuje się zespół kreatywnych działaczek wśród których znajduje się między innymi właśnie Elżbieta Grodzka, którą zaprosiliśmy do naszego plenerowego studia.

Ania Drzazga zapytała naszego gościa co w takim razie stanowi o sukcesie tego miejsca?

Tylko i wyłącznie ludzie, którym się chce, którzy patrzą na to wszystko jak dać innym ludziom radość, jak sprawić, żeby czuli się dobrze i potrafią słuchać.

 odpowiada Elżbieta Grodzka.

Wszystkie informacje dotyczące działalności Gminnego Ośrodka Komorniki znaleźć możecie na stronie gokkomorniki.pl, zachęcamy też do odwiedzenia mediów społecznościowych i kanału na youtube.