Zmiany w organizacji ruchu i brak ciepłej wody – zmiany na Naramowicach

Dzisiejszej nocy mieszkańców i kierowców w rejonie ul. Naramowickiej i Lechickiej czekają utrudnienia. Spodziewane są zmiany w organizacji ruchu, a także przerwy w dostawie ciepłej wody.

 

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w związku z kolejnym etapem budowy trasy tramwajowej na Naramowice, konieczne będzie czasowe wyłączanie magistrali w rejonie ulic: Łuzyckiej i Naramowickiej. Dla mieszkańców i przedsiębiorców oznacza to przerwy w dostawach ciepłej wody. Utrudnienia spodziewane są od dzisiejszej nocy do piątkowego (20 sierpnia) wieczora.

Jak podkreślono w komunikacie, nie jest możliwe określenie ram czasowych wyłączeń z uwagi na uzależnienie tego od danego etapu robót. Planowane przerwy dotyczą posesji przy ul. Błażeja, Bolka, Dziewanny, Jasna Rola, Kupały, Łużyckiej, Madziarskiej, Marzanny, Mołdawskiej, Morawskiej, Naramowickiej, Popiela, Sarmackiej, Siedmiogrodzkiej, Skwierzyńskiej, Słubickiej, Swarożyca, Wenedów i os. Władysława Łokietka.

Jednocześnie dzisiejszej nocy, czyli z 17 na 18 sierpnia, zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie budowanego węzła komunikacyjnego, czyli ulic Lechickiej i Naramowickiej.

Nieznacznie zmieni się tor jazdy na odcinku wyłączonym wcześniej z użytku, gdzie przełożony będzie ruch wahadłowy.

Jednocześnie zmieni się także dojazd do sklepu Lidl – wjazd będzie dostępny od strony przebudowywanej ul. Naramowickiej, natomiast sam dojazd będzie odbywał się od strony ul. Lechickiej, natomiast wyjazd będzie w kierunku ul. Sarmackiej. Będzie to docelowa organizacja ruchu przy sklepie.

Kierujący proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.