Można już przejechać przez ul. Sarmacką, zmiany na al. Armii Poznań

Dzisiejszej nocy wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanej trasy tramwajowej na Naramowice.

 

Na czas robót na ul. Sarmackiej konieczne było wyłączenie części tej ulicy do skrzyżowania z obecną ul. Naramowicką. Dzisiejszej nocy nastąpiło ponowne jej otwarcie.

Ul. Sarmacka może ponownie zostać udostępniona kierowcom, bo zrealizowano już zasadnicze prace przy przebudowie ulicy i budowie torowiska tramwajowego prowadzącego na Naramowice, co usprawni ruch w tym rejonie. Dodatkowo kierowcy będą mogli przyzwyczaić się do korzystania z tej ulicy przed przebudową ul. Łużyckiej.

Z uwagi na dalszy postęp prac, dotychczasowy ciąg dla pieszych i rowerzystów przez teren budowy został przełożony na północną część ulicy, czyli na stronę przyszłego przystanku tramwajowo-autobusowego przy ul. Sarmackiej. W dalszym ciągu niedostępna jest tzw. ul. Nowa Naramowicka, gdzie trwają prace budowlane.

W nocy wprowadzono także zmiany na al. Armii Poznań. W kolejny etap prac wchodzi realizacja montażu kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej. W związku z tymi pracami nastąpiło częściowe zwężenie al. Armii Poznań na ok. dwustumetrowym odcinku – od ul. Garbary (za dworcem) do al. Niepodległości.

Zwężenie dotyczy północnego pasa ruchu, czyli położonego bliżej Cytadeli. Wynika to z konieczności przełożenia na jezdnię ciągu dla pieszych i rowerzystów. Na dotychczasowym będą toczyć się prace.